TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Hambal, Karakovan, Arı Sütü ve Poleni, Propolis

Arı Sütü Nasıl Kullanılır

Arı sütü, arıların genç larvalarını beslemek için salgıladığı bir sıvıdır ve insanlar tarafından tüketildiğinde sağlık açısından birçok fayda sağlayabilecek besin değerleri içerir. Taze arı sütünü ilk defa alanlar arı sütü nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ederler. Arı sütünden düzenli kullanım her zaman en önemli konudur. Küçük miktarlarda günlük doz olarak düzenli kullanım arı sütünün faydalarını maksimum derecede görmeniz için önemlidir. 

Arı sütünü kullanmadan önce, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle, arı sütüne karşı bir alerjiniz varsa, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ayrıca, arı sütü taze tüketildiğinde en yüksek besin değerine sahiptir, bu nedenle mümkün olduğunca taze arı sütü kullanmaya özen gösterin.

Arı sütü tüketimi için birçok farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  1. Arı Sütü Kürü: Arı sütü kürü, düzenli olarak arı sütü tüketmenin en yaygın yöntemlerinden biridir. Bu kürü uygulamak için, günlük olarak 1-2 çay kaşığı arı sütünü bir bardak sıcak suda karıştırarak tüketebilirsiniz. Yetişkinlerde günlük yarım -1  çay kaşığı (1,5-3 gr) Çocuklarda yarım çay kaşığı (1-1,5 gr) arı sütünün dil altında konulup emilerek tüketilmesi tavsiye edilir. Çocuklarda alerjik reaksiyonun olup olmadığını ölçmek için ilk üç gün bir kibrit çöpü ucu kadar arı sütü yedirilip gözlemlenerek alerjik reaksiyon olmaması durumunda düzenli kullanıma devam edilebilir. Bal, polen, vb gıdalar ile karışım yapılarak kullanılabilir. Uzmanlarca sabah aç karına ilk öğün olarak kahvaltıyla arasında 30 dk olacak şekilde veya gece yatmadan önce tüketilmesi tavsiye edilir. Arı sütünü tek başına tüketmek en faydalı olanıdır ama tadından ötürü balla veya polenle karıştırılarak tüketimi yapılabilir. Arı sütünü su veya etkileşimi bilinmeyecek başka gıda maddeleri ile karıştırarak tüketilmesini önermemekteyiz. 

  2. Periyodik Arı Sütü Kullanımı: Arı sütünün belirli rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olması amacıyla kullanmak için belirli bir süre periyodik kullanıma devam edilmesi tavsiye edilir. Bu süre genel olarak 3 ay olarak tavsiye edilmektedir. Arı sütünü günlük doza olarak 3 ay düzenli kullanımı bunun sonucunda olumlu faydalarının gözlemlenmesi durumunda 1 ay ara verilerek sonra 3 aylık ikinci kullanıma devam edilmesi önerilmektedir. Arı sütü üzerinde yapılan araştırmalar deneysel bazda olup kesin bilgiler içermez arı sütünün etkileri kişilere göre değişiklik gösterebilir. 

  3. Arı Sütü Maskesi: Arı sütü, cildinizi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olabilir. cildinizi temizledikten sonra arı sütünü direk cildinize sürebilirsiniz. Arı sütünü biraz bal ile karıştırarak yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Daha sonra 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. arı sütünü cildinize sürdüğünüzde onunlauyumanızı tavsiye ederiz zaten yüzünüzde kuruyacağı için adeta şeffaf bir maske halini alacaktır. Yüzünüzü yıkadığınızda arı sütünün yüzünüze etkisine inanamayacaksınız.  . 

  4. Arı Sütü Takviyeleri: Arı sütü takviyeleri, arı sütü kürü uygulamak istemeyenler için bir alternatif olabilir. Arı sütü takviyeleri, tablet veya kapsül şeklinde bulunabilir ve genellikle sağlık gıda mağazalarında satılır. Fakat uzmanlar ve üreticiler tarafından en faydalı şekli arı sütünün taze hali olduğu vurgulanmaktadır. 

Arı sütü tüketirken, tavsiye edilen miktarı aşmamaya ve düzenli bir şekilde tüketmeye özen gösterin. Ayrıca, arı sütünün taze ve güvenilir kaynaklardan elde edildiğinden emin olmak için güvenilir bir tedarikçi seçtiğinizden emin olun.

Başlık
Yerli Taze Arı Sütü Üretici Arıcıdan Faydaları, Satışı Fiyatı Kullanımı

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page