TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Yerli Taze Arı Sütü Üretici Arıcıdan Faydaları, Satışı Fiyatı Kullanımı

Yerli Taze Arı Sütü Üretici Arıcıdan Faydaları, Satışı Fiyatı Kullanımı

Yerli arı sütü konusunda tüketicilerin arı sütünün faydaları, kullanımı, fiyatı nereden satın alınır, nerede satılır, en iyi arı sütü markası, kullananların yorumu, tavsiyesi

gibi birçok soruları bulunmakta bunda da haksız değillerdir. Çünkü içeriği kadar üretimi satışı temini de biraz zor bir üründür arı sütü . Heleki mevzu yerli taze arı sütüyse. Nereden biliyorum çünkü üretiyorum, ürettiğimi satıyorum, kullananları dinliyorum ve kullanıyorum.

 

yerli saf taze gerçek arı sütü istanbul ankara izmir bursa konya

Yerli arı sütü üreticisi olarak son yıllarda arı sütüne olan tüketim ilgisi ve kullanıcıların arı sütü hakkında merak ettikleri giderek artmakta. Kendi arılığımızda nisan ayında başlayarak  mevsimin durumuna göre temmuz ağustos aylarına kadar arı sütünü kendimiz üretmekteyiz. Üretmenin getirdiği güçle konu hakkında arı sütü satıcılarından daha fazla bilgiye sahibiz. Hem ne ürettiğimizi biliyoruz hem de ne sattığımızı. Kullanıcıların geri dönüşlerine, tavsiyelerini, olumlu olumsuz yorumlarını bizzat duyuyor ve yaşıyoruz. 

 

Kendi arılığımızda ürettiğimiz arı sütünü hasat anında -24 derece muhafaza altına alarak arı sütü satışını kendimiz yapmaktayız. 

 

 

Arı sütü fiyatı neden yüksek ve fiyatlar neden değişken?

Arı ürünleri arasında en zahmetli üretimi olan ve en az üretilen ürün arı sütüdür. Bu özellik zaten arı sütünün fiyatının yüksek olmasının en önemli etkenlerinden biridir. Arıcılık yaptığımız ve bunu sahada yer alan bir arı sütü üreticisi ve satıcısı olarak anlatıyorum. 

ari sutu nerede bulunur alınır satılır siparişi fiyati üreticisi

Arı sütü fiyatı, günlük üretim miktarımızın sınırlı olması, üretim şartlarının doğa ve mevsimsel şartlarla paralellik göstermesi, saklama ve muhafaza koşullarının belirli şartlar gerçekleşmesi sebebiyle diğer arı ürünlerine göre yüksek seyreder. Arı sütü pahalı mıdır derseniz inanın üretim periyotlarını göz önündü bulundurarak ve ürünün basit bir gıda olmadığını bilen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki kıstas edildiklerine göre arı sütü fiyatı pahalı değil. Çünkü arı saf arı sütünden elde edeceğiniz fayda o kadar fazlaki bunu benzer ürünle kıyasladığınız zaman vitamin mineral takviyeleri, kozmetik ürünleri, tedavi masrafları vb arı sütünün fiyatı bunların yanında ucuz kalıyor diyebiliriz. Çünkü hem faydalı hem yan etkileri olmayan hemde endüstriyel bir süreçten geçmemiş bir ürünü gayet basit bir kullanımla sağlığınız için kullanabilirsiniz.

 

Arı sütü nasıl üretilir?

ari sutu nasıl kullanılır zararı yararı yan etkileri ne kadar tuketilir

Arı sütü üretimi uzman arıcıları bile cesaret edemediği karmaşık ve zorlu bir üretim prosesi ve disiplini gerektirir. Burada size uzun uzun arı sütü üretimini anlatmayacağım ama fikir sahibi olmanız açısında belirli temel aşamaları anlamanız için anlatıyorum. Her arıcının arı sütü ürettiğini düşünebilirsiniz ama arınız var diye arı sütü üretemezsiniz. Diğer arıcılık çalışmalarına kıyasla üretim zahmetlidir arıcı çok çalışır ve dışardan müdahale ederek verimi arttıramazsınız. Bal üretirken şeker verip bal alabilirsiniz ama arı sütünde öyle bir olay yoktur. Gerçek bal bile üretecek bilgiye, deneyime, ve zahmetlere dayanmaya gücü olmayanların nasıl gerçek arı sütü üretmesi mümkün olabilir. Hatta arı sütü ileri düzey arıcılık bilgileri gerektirir. Arı sütü üretmeyen arıcılarda arı sütü satışı yapar mı evet yapar. Nasıl bizim gibi yerli arı sütü üretimi arıcılardan satın alarak veya ithal arı sütlerini alıp yerli arı sütü diye satarak.

Demek ki her arı sütü satışı yapan arıcıda gerçek arı sütü satıyor demek değilmiş. Nereden biliyorum bunları görüyorum yaşıyorum. 

Arı sütü üretimi ve verimi için arılığımızda en iyi, güçlü kovanları bu iş için kullanırız. Hatta arı sütü üretimi için bir önemli bir üretim prosesi işletilir. Kovanlar belirli işlemler için gruplara ayrılır. Başlatıcı, bitirici olaraka iki ayrı kovan grubu ile çalışılır. Bunlar dışında üretici kovanların destekleyici kovanları bulunur. Çünkü arı sütü üretiminin ana unsuru kraliçe arı olmamasıdır. Kraliçe arı olan bir kovanda arı sütü üretmeniz mümkün olmaz. Fakat arı sütü üretimi için aynı zamanda genç işçi arılar lazımdır. Yaşam döngüsü, yumurtlama işlemi kraliçe arı tarafından sağlanır.  Kovanda kraliçe arı yoksa yumurtlama olmaz. Bu haldeki bir kovan 40 gün içinde yok olur. Çünkü arılar maksimum 45 gün yaşar ve ölür. Bu yavru ihtiyacı destek kovanları tarafından sağlanır. Yani bir arılık 3 grup kovan 

 

yerli taze en iyi marka arı sütü üretimi üreticisi nasıl elde edilir nereden alınır bulunurArı sütü üretiminde flora en önemli unsurdur. Arı sütü üretimi için yeterli olmayan bir florada arı sütü üretemezsiniz. Çünkü arı sütü üreten arılar genç işçi arılardır ve bu grup en yüksek tüketici grubudur. Poleni ve balı yemeleri lazım ki bol arı sütü salgılayabilsinler. Bu yüzden yerli arı sütü üretimi için besleme yapmamız gereken dönemler olur. Besleme materyali olarak en verimli madde baldır. Arı sütü üretiminde arıları balla beslerseniz verimde artış mümkün olmaktadır.

 

Yukarda anlattığım özet arı sütü üretim döngüsüne ek olarak ekip çalışması insan faktörü vardır. Kovanların bakımı, larvaların transferi, arı sütünün hasadı içide birden fazla kişinin çalışması üretimi kolaylaştırır. 

 

Arılığılığımızda günlük yerli taze arı sütü üretimi kovan başı ortalama 15-16 gr civarında gerçekleşmektedir. Biz sadece arı sütü üretimi yapmıyoruz bunun yanında taze polen, karakovan petek bal, ve ham bal üretimi yapmaktayız. Ürün çeşitliliğimiz arı kapasitemiz ve floramız çok güçlü olduğu için sadece arı sütü üretmiyoruz.  Sadece arı sütü üretimi yapan arı sütü çiftlikleri de bulunmaktadır. Gerçek arı sütünü üretmekle kalmayıp gerçek balı, taze arı poleni, karakovan petek bal çeşitlerinide en saf katkısız ve kalıntısız olarak sizlere sunuyoruz.

 

Arı sütünün üretimi 72 saatlik bir zaman dilimi kapsar buda 3 güne tekabül eder yani 3 günde bir bir kovandan ortalama 16 gr arı sütü alınabilir.

 

Yerli üretim arı sütünün üretici arıcı fiyatı ile satışıyerli saf taze ari sütü kg fiyatı en iyi markası üreticisi faydaları

 Arı sütü bu kadar zahmetli ve önemli bir süreçten yerli arı sütü üreticileri olarak ülkemiz ihtiyacının en fazla %25 talebini karşılayabiliyoruz. Piyasadaki %75 ilk açık ithal arı sütleri ile kapatılıyor.

 

İthal arı sütlerin piyasada bu kadar fazla olmasının sebebi Çin arı sütü fiyatlarının ucuz olması. Fakat bu ürünlerin nerede, hangi şartlarda, kimler tarafından üretildiği, ne koşullarda ithal edildiği soruları tam olarak cevaplanamaz. Arı sütü gibi bozulmaya ve değer kaybetmeye bu kadar müsait bir ürün kıtalar aşarak doğru koşullarda mı size ulaşıyor ve içerik değerleri saf, taze arı sütü veriyor mu oda bilinmiyor

 

Saf Taze Arı Sütü (Yaş) 40 gr

850₺
750₺
12 % indirimli
 

 

Yerli arı sütünün çabuk tükenmesindeki en önemli unsur güveni kazanmış olmamız. Çünkü bilinçli tüketicilerin llk tercihi yerli, taze arı sütü kullanmak ve tüketmekten yana oluyor. Arı sütü kullananlarının  yorumlarında tavsiyelerinde yerli arı sütünü yer alıyor. Çünkü sezonda kovandan çıktığı anda beklemeden arı sütüne ulaşma şansınız var. Yani pazartesi üretilmiş bir arı sütü çarşamba günü elinizde olabilir. Üretildiği yeri, üretim şartlarını görerek arı sütü siparişi verebiliyor ve arı sütü satın alabiliyorsunuz. Tüm arı ürünlerinde ve gıdalarda olduğu gibi arı sütününde taze olanı en iyi olanıdır. 

 

Gerçek, hakiki, taze, saf yerli arı sütünü gerçek fiyatla satın alabiliyorsunuz. Gerçek fiyat derken bahsettiğim konu şudur. Ödediğiniz paranın karşılığını almak. Çin menşeili ithal arı sütleri fiyatları yerli arı sütü fiyatlarına oranla daha düşüktür ama onların kalitesini içeriğine güvenerek satın almak güven veren bir alışveriş olmamaktatır. Arı sütü kullananların yorumları bunu doğrulamaktadır. Çoğu zaman arı sütü kullananların yorumlarına, tavsiyelerine denk geliyorum dinliyorum.  Arı sütü kullandım hiç bir fayda görmedim gibi cümleler duyuyorum. Bu çok çarpıcı bir cümledir. Çünkü gerçek saf hakiki taze arı sütünün bedensel olarak, yaşamsal olarak bir fark yaratmaması çok zordur. Arı sütü kullanıcısı yorum yapıyor ne fayda görmüş ne yan etki görmüş.  Aklıma şu soru geliyor acaba kullandığınız arı sütünü nereden aldınız ve gerçek arı sütümüydü. Burada arı sütünü tedavi amacından bahsetmiyorum ama yorgunluğun gitmesi, zindelik gibi bazı yaşamsal etikileri mutlaka arı sütü kullananlar tarafından hissedilir. 

 

yerli taze en iyi marka arı sütü üretimi üreticisi nasıl elde edilir nereden alınır bulunurArı sütü nasıl kullanılır?

Tüketicilerin arı sütü arayanlarların ve ilk defa arı sütü kullanackların en merak ettiği konu başlıkları, arı sütü nereden alınır, nerede satılır, en iyi arı süt markası ve arı sütü nasıl kullanılır. Bir arı sütü üreticisi ve tüketicisi olarak yazının başında şunu özellikle belirtmek isterim ki arı sütü rahatsızlıklarınızın giderilmesine yardımcı olması amacıyla bir alternatif gıda takviyesi olarak kullanacaksanız, uzun süreli,  düzenli kullanım birinci şarttır. 1 kavanoz arı sütünü oturup yemeniz size etkin bir fayda sağlamaz hatta başınızı ağrıtır.  Arı sütü standardize edilmiş bir ilaç değildir. Ama faydaları, yararı da inkar edilemez. Çünkü arı sütü  bilim insanları tarafından yapılan araştırmaların deneylerin sonuçları olumludur ve destekleyicidir. Ve kullanıcı yorumları, arı sütü kullananların tavsiye edenlerin kullanıp memnun kalanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Arı sütü günümüzde kozmetik ve ilaç sanayisinin ürettiği ürünlerdede içerik olarak etkin şekilde kullanılmaktadır.

 

Belirli rahatsızlıkların tedavisi amacıyla faydalarını görmeniz için tavsiye ettiğimiz aynı zamanlarda laboratuvar arıştırmalarında uygulanan periyodik bir kullanım cetveli bulunmaktır.

 

taze saf gercek hakiki orjinal yerli uretim en iyi marka ari sutu siparisi satisi fiyati var mi 40 gram

Arı sütü kullanımı nasıl yapılır? 

 • Çocuklarda en az 0,5 gr, yetişkinlerde mininimum günlük 1 gr vücut ağırlığı ve rahatsızlık düzeyine bağlı olaraka 5-6 grama kadar bu doz çıkabilir.
 • Mümkünse sabahları aç karına ilk öğün olarak, dil altına konulup emilimi sağlanması,
 • En az 30 dakika üzerine birşey yenilip içilmemesi tavsiye edilir.

Arı sütünün emilerek tüketilmesindeki amaç tükürük vasıtasıyla ağızda tam emilimin sağlanmasıdır. Sabahları tüketemem diyenler akşam yatmadan önce aynı şekilde bu işlemi yapabilir.

 

Arı sütü kullanımında zamanlama, periyodik kullanımı önemi

Tüketicilerin çoğu arı sütünü sipariş verir ve ilk aldığında biraz kullanır sonra aklına geldikçe arı sütü yer. Doktora gittinğinizde 1 ilaç alıp kafanıza göre kullandığınızda etki etme süresi ve hatta etki etmemesi ne kadar kullanımızla paralelse arı sütünün kullanımıda bunun gibidir. Bir cilt kremini bile her gün düzenli kullanmanız fayda görmenizi sağlar. 

 Arı sününü günlük kullanın ve  en az 3 ay kullanın

Bağışıklık sisteminin desteklenmesi için günlük periyodik kullanımı kış ayları boyunca tavsiye ederiz. Yıl içinde 3 ay kullanın bırakın. 3 ay kullanın ve bırakın yani yıl içinde 6 ay düzerli şekilde kullanabilirsiniz.

 

yerli taze en iyi marka arı sütü üretimi üreticisi nasıl elde edilir nereden alınır bulunur

Belirli rahatsızlıkların tedavisi ve performans için arı sütü kullanıyorsanız 3 ay günlük düzenli kullanım 1 ay gözlem yapın ve dinlenin. Tavsiye ederiz. Arı sütünü 3 ay düzenli kullandınız rahatsızlığınızda kan değerlerinizde, tahlillerinizde olumlu bir gelişme yaşıyormusunuz, arı sütünü kullanmadığınız 1 aylık süre zarfında eksikliğini hissettiniz mi bunu kıyaslama şansınız var. Sağlığınız için tercih yapma ve gözlemleme şansınız bu şekilde olur.

 

Bu periyodik arı sütü kullanımı sonrasında arı sütünün faydalı etkisi varsa yine aynı şekilde 3 ay kullan 1 ay yöntemiyle gıda takviyesi olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Arı sütünün tadı nasıldır, bozulduğunu nasıl anlarsınız, bozuk arı sütü nasıl olur?

Arı sütünün formu jelimsi baharatlı hafif ekşi bir tada sahiptir. Tat olarak kıyaslayacak benzer bir gıda maddesi yoktur. Arı sütünün bozulduğunu anlamanız için tadını bilmeniz gereklidir. Eğer koku ortaya çıkmış jelimsi kıvamı katılaşmış ve acılık ve ekşilik artmışsa önce tükettiklerinize göre tadı ağırmlaşmışsa arı sütü bozulmuş demektir.  Bozuk arı sütü rengi koyulaşır. Tadı ağırlaşır. Arı sütünü buzdolabında 6 aya kadar muhafaza edebilirsiniz.

 

Arı sütlerinin üretiminde günden güne renk ve tat değişikliği görülür. Bu yüzden markadan markaya hatta aynı markanın farklı zamanlarda hasat edilen ürünleri arasında renk koku tat farkı olabilir. Bu durumu arı sütünün bozuduğu bozuk olduğu anlamına gelmez. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için yerli arı sütü üreticisi arıcıları tercih edebilirsiniz

 

saf taze hakiki gercek ari sutu arici fiyati ile satin al

Arı sütü siparişi satışı, nereden alınır, nerede bulunur?

 Şuan bu sayfadaysanız bu sorunun cevabına ve taze, saf, yerli arı sütüne hiç olmadığınız kadar yaklaştınız demektir. Kendi üretimimiz günlük hasat edilen taze arı sütlerini satın alabilir sipariş edebilirsiniz. Nisan ayında başlayan üretimimimiz ağustos ayına kadar devam eder bu süre zarfında günlük üretilen arı sütü siparişleri soğuk zincir ambalaj ve bedava kargo ile gönderim yapılır. En çok arı sütü siparişi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli gibi yoğun nüfuslu illerden gelmektedir. Bu iller başta olmak üzere ülkemizin her noktasına maksimum 3 iş günü içinde kargo ile teslimat yapılmaktadır.  Yerli arı sütü üreticisi olduğumuz için sadece kendi ürettitiğimiz arı sütü satışını yapmaktayız. Google üzerinde tüketicilerin arı sütü nereden satın alınır ve sipariş verilir sorusu başta yer alır. Bunun sebebi güvenilir en iyi marka arı sütünü satın almaktır. Sizde güvenilir, en iyi marka, taze, saf, yerli, hakiki arı sütü siparişi için web sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

Arı sütü hakkında rahatsızlığınıza özel sorularınız varsa whatsapp hattınız üzerinden bizzat arı sütü üreticiniz Ferhat Altay ile görüşerek sorularınızı sorabilirisiz

 

Gerçek arı sütünün yararlı özellikleri nelerdir?

İşte gerçek arı sütünün 10 iyileştirici olabilecek faydası:

1. Genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirir, özelde ise mukoziti yani iltihaplanmaya karşı iyileştirici olabilmektedir..

2. Çalışmalar, arı sütünün kolesterol ve lipoprotein düşürücü etkisinin yanı sıra trigliserit düşürücü ve HDL'yi artırıcı etkisinin kardiyovasküler sağlığa fayda sağladığını göstermiştir. 

3. Şeker hastalığına bağlı ülserasyonların yanı sıra kandaki glikoz seviyelerini fayda sağlayabilir.

4. Kırmızı kan hücrelerinin sayısını biraz artırarak anemi oranlarını iyileştirmeye fayda sağlayabilir.

5. Taze, saf, hakiki arı sütü düzenli olarak tüketen erkeklerde testosteron düzeylerini, sperm kalitesini arttırabilir. Arı sütünün de FSH/LH oranı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu gösterilmiştir, ancak bu etki, takviyenin kesilmesiyle düşebilir.Bu etki için düzenli kullanım tavsiye edilmektedir. Arı sütü de libidoyu arttırabilmektedir.

6. Günlük 3000 mg arı sütü tüketimi, orta ve ileri yaşlarda artan bilişle bağlantılıdır ve Alzheimer hastalığına karşı koruyucu olabilir.

7. Kollajeni arttırabilir ve cildin görünümünü iyileştirebilir. Bu nedenle yaraları iyileştirmek için de kullanılır; Kollajen üreten bağ dokusundaki hücreler olan fibroblast göçünü arttırır. Saf arı sütü cilt pigmentasyonunu baskılamada önerilmiştir ve bu nedenle melanogenezi engellemeye aday olarak önerilmiştir, bu nedenle kozmetik cilt bakım ürünleri olarak geliştirilebilir. Melanin sentezi azalması, tirozinaz ekspresyonunun aşağı regülasyonu yoluyla gerçekleşir.

8. Besin bileşimi nedeniyle, arı sütünün (diğer arı ürünleriyle birlikte) sinirlilik, kilo dalgalanmaları ve su tutma gibi hoş olmayan adet öncesi semptomları hafiflettiği gösterilmiştir.

9. Menopoz semptomlarını hafifletebilir . Ön araştırmalar, arı sütünün kemik erimesini azaltarak (anti-osteoklastik) osteoporoza karşı koruduğunu göstermiştir.

10. Nöroblastom hücreleri üzerinde antiproliferatif etkiler sağlayarak onu olası bir anti-kanser süper gıdası olarak örne çıkarır.

 

Taze arı sütünün başlıca faydalı nitelikleri şunları içerir:

 • antienflamatuvar
 • anti-lipidemik; kardiyovasküler koruma
 • enerji veren; dayanıklılık; genel refah; uzun ömürlülüğü teşvik eder
 • bağışıklığı artırır
 • kansızlığa karşı
 • kemik desteği
 • anti-melanojenik
 • anti-proliferatif
 • bilişi geliştirir; hafızayı güçlendirir
 • sağlıklı cilt
 • anti-diyabetik

Gerçek arı sütü aşağıdakiler için kullanılabilir:

 • aşılar (detoksifikasyon)
 • hastalıkları önlemek ve uzun ömürlülüğü teşvik etmek için
 • alerji
 • PMS
 • doğurganlık (erkek)
 • astım
 • osteoporoz
 • karaciğer, böbrek, pankreas hastalığı
 • şeker hastalığı

 

Arı sütünün yan etkileri ve kontrendikasyonları ve zararı

Tüm arı ürünleri gibi, alerjik reaksiyonlar en sık görülen yan etkilerdir. Arı ürünlerine karşı bilinen alerjisi varsa arı sütünden kaçınılmalıdır. Alerjik reaksiyonlar hafif veya şiddetli şetilde etki edebilir Yazma sırasında hiçbir ilaç etkileşimi bilinmemektedir. Bunun yanında bazı araştırmalar astım rahatsızlığı olanların ve kan sulandırıcı kullananların arı sütü kullanımda dikkatli olması konusunda uyarmaktadır. 

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page