TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Saf, Taze, Gerçek Arı Sütünün Doğal İyiliği Hakkında Herşey

Saf, Taze, Gerçek Arı Sütünün Doğal İyiliği Hakkında Herşey

Kraliçe arıların tek besini olan arı sütü, kovanın en değerli ve en nadide ürünüdür. Özellikleri nelerdir ve en iyi nasıl kullanılır?

Arı sütü nedir? Rengi, görünümü ve tadı nasıldır?

Arı sütü, bazen hafif sarımsı olabilen ve arıcılar tarafından hasat edilen inci beyazı jelatinimsi bir maddedir. Yüksek düzeyde asitliğe (pH4) sahiptir ve arı sütünün tadı - taze haliyle - balın tatlılığına sahip olmasa da, balınkine biraz benzer, baharatımsı benzersiz bir daha hakimdir. 

Arı sütü nasıl elde edilir? yapılır, üretilir?

Arı sütü, daha önce işçi arı olan genç işçi arılar tarafından hayatlarının ikinci haftasında salgılanır. Bunu hipofarenkslerini (sadece işçi arıların sahip olduğu) ve mandibular bezlerini kullanarak üretirler. Arı sütü, yaşamlarının ilk üç günü boyunca tüm larvaları, ardından sadece yeni kraliçe olacak larvaları beşinci gününe kadar beslemek içindir. Aynı zamanda kraliçe arıların yaşamları boyunca yedikleri tek besindir.

Kraliçelerin arılar ölçeğinde gerçekten uzun bir yaşam sürdüğünü, yani 4 ila 5 yıl sürdüğünü biliyor muydunuz? İşçi arılar sadece bir buçuk ay yaşar! Kraliçe arı, diğer arılardan altı kat daha ağırdır ve bu da arı sütüne mükemmel besin niteliklerini verir.

Arı sütü neden yapılır? İçindekiler nedir?

Arı sütü, yaklaşık oranlarda aşağıdaki bileşenlerden yapılır:

  • %60 su;
  • karbonhidratların %14'ü (özellikle glikoz ve fruktoz, ayrıca maltoz, sakaroz vb.);
  • proteinlerin ve amino asitlerin (proteinlerin yapı “tuğlaları” olan) %13'ü;
  • lipitlerin %3'ü (yağ);
  • Ayrıca: B grubu vitaminleri (esas olarak B5, ayrıca B3, B6, B8), eser elementler, çinko, bakır, fosfor, demir, asetilkolin...

 

Arı sütü veya propolis: farkı söyleyebilir misiniz?


Propolis, arıların kovanlarını kaplamak için kullandıkları bir balmumu ve bitki reçinesi karışımıdır: antiseptik özelliklere ek olarak yapıyı mühürler ve güçlendirir. Propolis geleneksel olarak bileşimi ve hammaddesi ve arılar tarafından üretimi arı sütünden tamamen farklıdır. 

 

Arı sütünün birçok faydaları, kullanılması tavsiye edilen alanları

 

Arı sütü, uzun ömür ve cinsel enerji üzerindeki etkileri nedeniyle Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Batı dünyasında ağızdan verildiğinde bağışıklık sistemini uyaran, metabolizmayı düzenleyen, yorgunluk ve hafıza kaybıyla mücadele eden bir iksir olarak kabul edilir. Ayrıca saç ve tırnak büyümesini uyarır. Harici olarak, arı sütü kırışıklıkları, kuru cildi ve egzamayı önlemek için kullanılır.

Arı sütünde bulunabilen aktif bileşenlerden biri olan asetilkolin, sinir sistemi, öğrenme faaliyetleri ve hafıza üzerinde etkili olan bir nörotransmitterdir. Bu, arı sütünün neden hafızayı güçlendirmek ve depresyonla savaşmak için kullanıldığını açıklıyor.

Arı sütünün ünlü olduğu tek eylemler bunlar değil. İşte faydalarına birkaç örnek daha.

2004 yılında menopoz sonrası kadınlar üzerinde yapılan bir araştırma, arı sütünün östrojen üretimi üzerindeki etkisini doğruladı. Bu ürün menopoza bağlı semptomları (vajinal kuruluk, yorgunluk, baş ağrıları...) hafifletir .

Birkaç çalışma ( örneğin 2006'da yapılan bir çalışma dahil 2) , arı sütünün bağışıklık uyarıcı özelliklerini gösteriyor .

Diğer çalışmalar 3 , arı sütünün kolesterol üzerindeki etkilerini göstermiştir: ikincisinin, kötü kolesterol (LDL) ile karşılaştırıldığında “iyi” kolesterol (HDL olarak adlandırılır) miktarını arttırdığının altını çizerler.

Japonya'da yapılan bir araştırma4 arı sütünün laktat ve amonyak oluşumunu azaltarak ve denemeden sonra glikojeni daha iyi tutarak spor etkinlikleri sırasında fareleri daha dirençli hale getirdiğini gösterdi . Bu nedenle arı sütü sporculara şiddetle tavsiye edilir .

 

Arı sütü tüketlenin için herhangi bir yan etkisi var mı?

Bu doğal ürün, temsil ettiği küçük dozlar göz önüne alındığında çoğu kullanıcı için tamamen zararsızdır. Kovanla ilgili diğer ürünlere (bal, propolis, polen topları...) veya belirli polenlere alerjisi olan kişiler dikkatli olmalıdır. Astım eğiliminiz varsa, arı sütü almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın. Arı sütü nasıl yenir?

 

Hangi arı sütünü seçmeli, uzmanlarca tavsiye edilen arı sütü formu nedir?

Uzmanlarca taze yaş arı sütü tüketimi yani arı sütünün kovandan çıktığı hali tüketim için önerilmektedir. Taze yaş arı sütü çok hassas bir ürün olduğu için soğuk zincir kurallarına göre üretilmeli ve saklanmalıdır. Taze, saf, yaş arı sütü siparişi ve satın alma işlemleri için bunu göz önünde bulundurarak satıcı ve arıcı tercihi yapmanız tavsiye edilmektedir.

Taze arı sütü cam kavanozlarda (aksi halde asitliği diğer malzemelere zarar verir) buzdolabında 6 ay saklanabilir .

Tazeyse veya bir cam kavanozda bulunuyorsa, daha iyi emilim için sabahları, kahvaltıdan önce arı sütü dilin altına konulmalıdır (en fazla 1 gram). Hangi ürünlerle karıştırabilirsiniz?

Arı sütü içeren bir tedavi süreci sırasında tadını iyileştirmek ve olumlu etkilerin sinerjisini elde etmek için , arı sütü bazen bal, ginseng, arı poleni, propolis gibi diğer sağlıklı ürünlerile karşım yapılarak tüketilebilmektedir.

Arı sütünün cilt üzerindeki yaşlanmayı geciktirici etkisinden yararlanmak için yeterli miktarda saf taze arı sütü kullanabilirsiniz. Arı sütü krem yapısıyla cilde sürülmeye uygun bir üründür.

Saçın büyümesini ve canlılığını desteklemek için arı sütü ağızdan alınması daha iyidir.

Arı sütü içeren bir tedavi süreci üç haftadan 3 aya kadar sürer. Yılda iki ila üç kez yapılmalıdır.

 

Siristat olarak, arı sütünden ve onun birçok faydasından tam anlamıyla yararlanabilmeniz için kalitesi özenle kontrol edilmiş, arılığıımızda üreterek, soğuk zincir kuralları çerçevesinde hasat edilip depolanmış, ilk günkü taze halini koruyarak sizlere ulaşması için -18 özel soğutucularda muhafaza edilmiş, saf taze arı sütünü sizlere sunmaktayız . Arı sütü satın almak ve sipariş vermek için arı sütü sayfamızı inceleyebilirsiniz. Tüm arı sütü siparişleriniz  soğuk zincir özel koruyucu ambarında ücretsiz kargo imkanıyla sizlere gönderim yapılmaktadır.

 

Mevsim değişikliklerinde veya kendinizi yorgun hissettiğinizde, bir sınava veya bir spor karşılaşmasına hazırlanıyorsanız, arı sütünü incelemelisiniz! Bağışıklık sistemini güçlendirici gıdalar içinde arı sütü benzersiz bir arı ürünü olarak ortaya çıkmaktadır

 

Arı sütü hakkında hatırlanması gereken üç önemli nokta:

Arı sütü, küçük miktarlarda (her bir kovan için yılda yaklaşık 300 gram) üretilen değerli bir doğal üründür ve faydalı besinler açısından çok zengindir;

Arı sütü cilt, saç, beyin, hormonal denge ve lipid metabolizması üzerinde uyarıcı ve gençleştirici etkiye sahiptir;

Yılda üç kez arı sütü içeren 1 aylık bir tedaviyi takiben, sağlığınızı korumak için mükemmel bir adım!

 

 

Referanslar


1Georgiev DB, Metka M, et al. Arı ürünleri içeren bir bitkisel ilacın menopoz semptomları ve kardiyovasküler risk belirteçleri üzerindeki etkileri: bir pilot açık-kontrolsüz denemenin sonuçları.MedGenMed. 2004 Aralık 16;6(4):46.


2. Majtan J, Kovacova E, et al. Rekombinant apalbumin 1-majör bal arısı arı sütü proteininin TNFalpha salınımı üzerindeki immünostimülatör etkisi. Int İmmünofarmakol. 2006 Şubat;6(2):269-78.


3. Guo H, Saiga A, et al. Arı sütü takviyesi, insanlarda lipoprotein metabolizmasını geliştirir. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2007 Ağustos;53(4):345-8.


4. Kamakura M, Mitani N, Fukuda T, Fukushima M. Farelerde taze arı sütünün antifatigue etkisi. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2001 Aralık;47(6):394-40.

 

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page