TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Orjinal, Hakiki Arı Sütü İçindekiler, İçeriği, Fiyatı, Satışı, Siparişi

Orjinal, Hakiki Arı Sütü İçindekiler, İçeriği, Fiyatı, Satışı, Siparişi

Son yıllarda Arı sütü faydaları ve fiyatı ile gündem tutan bir ürün. Arı sütü siparişi vermeden önce arı sütü için bir satın alma rehberi niteliğinde bu bilgilere sahip olmanız hakiki, gerçek, saf arı sütüne

ulaşmanızı kolaylaştıracak.

Arı sütünün içindekileri merak ettiniz mi? Arı sütü içeriği ile benzersiz özel bir arı ürünüdür. Ve bir arı sütü üreticisi arıcı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki üretmesi en zahmetli ürünlerden biridir.

 

Arı Sütü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Arı sütü fiyatını etkileyen en önemli faktör arı sütü üreticilerinin sayısının az olmasından dolayı değildir. Arı sütü üretimi teknik bilgi, beceri gerektiren zahmetli ve yorucu bir süreçle ilerler. Öyleki arı sütü üreticisinin her gün arılıkta olma, kovan başında bulunma zorunluluğu vardır. Bir veya birkaç günlük aksama tüm emeklerin boşa gitmesi, arı sütünün hasat edilememesi, 5-6 aylık üretim sezonunun tamamen bitmesi anlamına gelebilir.

 

İşte bu kadar zahmet ve yüksek insan gücü gerektiren üretim sürecine rağmen üretilebilen ürün miktarı gramlarla sınırlıdır. Emek, sermaye, iş yükü ve hasat edilen ürün miktarı arasındaki bağlamda bu orantı arı sütü fiyatını belirler.  Ülkemizde yerli üretim arı sütü üretimi yapan arılık miktarı her yıl artmakla birlikte maalesef ülkemiz taleplerini tamamen karşılayacak düzeyde değildir. Arz talep dengesi gereği malumunuz ihiyaca cevap veremeyen yerli üretim her ürünün yerini ithal ürün alır. Piyasada satılan ve çok farklı fiyatlara sahip olan arı sütünün kaynağını işte bu ithal arı sütleri oluşturur. 

 

Arı Sütü Satışı Nasıl Yapılır? Arı Sütü Siparişi Nasıl Kargolanır?

İthal arı sütleri ile yerli arı sütleri arasındaki fart sadece fiyat olarak ortaya çıkmaz. İçerik kalitesi, tazelik, saklama koşulları arı sütünün kalitesini etkileyen önemli faktörlerdir. Bozulmaya ve değer kaybetmeye çok müsait bir ürün olan arı sütü hasadından itibaren soğuk zincirle muhafaza edilmeli ve arı sütü satışı, kargolama işlemleri bu şekilde yapılmalıdır. Soğuk zincir koşulu sadece yaş, taze, saf arı sütü satışı için geçerlidir. Farkıl formlarlarile satışa sunulan arı sütlerinde amaç arı sütünü soğuk zincir biçiminden çıkarmak ve raf ömrünü uzatarak onun bozulma riskini ortadan kaldırmaya yöneliktir. Ama ülkemizde yaş taze arı sütünün soğuk zincirle kargolanması hale arı sütü üreticileri tarafından sağlıklı bir biçimde yapılmaktadır. Üretici olmanın avantajı ile arı sütü üreticileri yıl boyu üretitikleri ürünleri -18 derece dorducularda muhafaza edebilmekte ve müşterilerinin arı sütü siparişlerini soğuk zincir özel ambalajlar ile gönderim yapabilmektedir.

 

Uzmanlarca arı ürünlerinden maksimum fayda sağlamak için  her zaman en taze ve orjinal hali tüketimi tavsiye edilmektedir. Siristat Arıcılık olarak bizler de arı sütü satışı için ürünlerimizi -18 derece donducularda muhafaza etmekteyiz. Müşterilerimizin arı sütü siparişi ile birlikte ürünler donduruculardan çıkartılıp özel muhafazalı soğuk zincir ambalajlarla kargolanmaktadır. Kargo sürecinde ürünün ortam sıcaklığından bağımsız şekilde size ulaşması için özel buz aküleri ile sevk edilmektedir.

 

Orjinal, Hakiki, Gerçek Arı Sütü Nedir?

Arı sütünün kovandan hasat deline orjinal formu yaş, taze arı sütüdür. Kurutulmuş, kapsüllenmiş, formları da olmakla birlikte bu formlar arı sütünün hasat sonrası işlenmiş halidir. Arı sütü satışı için zorunlo olan soğuk zincir faktörünü ortadan kaldırmak, ürünün raf ömrünü uzatmak ve bozulmasını engellemek amacıyla geliştirilen bu yöntemler teknoloji ile birlikte giderek gelişmektedir. 

 

Arı Sütü İçeriğinde Ne vardır, İçindekiler, Vitaminler, Minenaller, Aminoasitler


Arı sütü, üçte ikisi sudan meydana gelmektedir. Bunun yanında içinde doğal şeker, epey fazla oranda protein, aminoasitler, esansiyel yağlar ve vitamin ile mineraller bulunmaktadır. Ayrıca arı sütü bünyesinde birçok faydalı bileşende bulunmaktadır. Bunlardan bazıları biotin, tiamin, niasin, riboflavin, piridoksin, inositol, folik asit ve pantotenik asittir.

 

İnsan vücudu içinde gerekli olana kalsiyum, potasyum, sodyum, manganez, bakır, demir ve çinko gibi mineraller de arı sütü içinde tespit edilmiştir. Arı sütü içindekiler açısında değerlendirildiğinde insan için adeta mineral, vitamin, protein, aminoasit, esansiyel yağlar içeren mucize bir gıda maddesidir.Arı Sütü İçindeki Amino Asitler: 

Prolin, sistin, aspartik asit , valin, glutamik asit, serin, glisin, sistein, treonin, alanin, tirozin, fenilalanin, hidroksiprolin, lösin-izolösin ve glutamin gibi 5 mg / 100 g'dan daha az başka amino asit içerir.

 

Arı Sütündeki İçindeki Vitaminler: 

Pantotenik asit (B5 vitamini), Arı Sütün'de en bol bulunan vitamindir. (52,8 mg / 100 g) ve onu niasin (42,42 mg / 100 g) izler. Küçük miktarlarda çeşitli B grubu vitaminleri (B1, B2, B6, B8, B9 ve B12), askorbik asit (C vitamini), E, A vitamini içerir. Arı sütündeki pantotenik asidinin yaşam süresini uzatan bir ajan olduğu belirtilmektedir.


Arı Sütü İçindeki 
Mineraller: 

Potasyum, Sodyum, magnezyum, Kalsiyum, Fosfor, Kükürt, Bakır, Demir, Çinko, Aluminyum, manganez gibi elemenler ve eser miktarda bazı diğer (Ba, Sr, Bi, Cd, Hg, Pb, Sn, Te, Tl, W, Sb, Cr, Mn, Ni, Ti, V, Co) elementlerde tespit edilmiştir.


Arı Sütündeki Diğer İçerikler:

•10 Hydroxy-2 decenoic acid •Phospholipid (stearoly, oleoyl, lecithin) •Gluconic acid •Oleic acid •Alpha-linolenic acid •Inositol •Yaminobutyric acid •Citric acid •Stearic acid •Choline •Palmitic acid •Methylmethio sulfonium salt •Acetic acid •Silicon •Sulfur 

 
Arı Sütü İçindekiler için Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6802361/ 

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page