TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Arı Sütünün Cilde Faydaları, Sivilce, Akne, Cilt Lekelerine Etkisi

Arı Sütünün Cilde Faydaları, Sivilce, Akne, Cilt Lekelerine Etkisi

Bu günlerde, genç ve sıkı bir cilde kavuşmanızı, teninizi tamamen temizlemeyi ve kırışıklarınızdan kurtulmayı vaad eden, her zaman sahip olunması gereken yeni

bir cilt bakım bileşeni var gibi görünüyor. (Tamam, belki sonuncusu değil, ama asıl meseleyi anladınız.) Ve yüzyılladır geleneksel tıp alanında kullanılan dev kozmetik markalarının pahalı kremlerinin içeriklerinin de bulunan arı sütü cildiniz için aradığınız özellikleri taşıyan kusursuz bir içerik olabilir.

Arı sütü son zamanlarda ABD kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin içeriğinde kendini göstermeye başlasa da, diğer kültürler bu doğal maddeyi yüzyıllardır tıpta kullanmıştır. Ve Fransızların çok ünlü ve pahalı cilt bakım ürünlerinde de, on yıllardır ek içerik olarak arı sütü kullanılmaktadır.

Birçok milletin geleneksel tıp alanında arı sütünü cilt için kullanılıyorsa ve Orlane gibi efsanevi Fransız cilt bakım markaları bunu 1960'lardan beri içerik olarak kullanıyorsa, arı sütünün cilde faydalarını öğrenmek ve keşfetmek için bunu araştırmaya, denemeye değer diye düşünüyorum. Peki arı sütü, hepimizin istediği sağlıklı, genç bir cilt için gerçekten doğal çözüm mü?

Bu makalemizde sizlerin en çok merak ettiği şu sorulara güncel araştırma ve uzman görüşlerini derleyerek cevap vermeye çalıştık.

 

Arı Sütü Nedir?
Arı sütünün cilde faydaları?
Arı sütünün cilt lekelerine faydası var mı?
Arı sütü cilde nasıl uygulanır?
Arı sütü direk cilde sürülür mü?
Arı sütü kremi cilde faydaları
Arı sütü sivilceye akneye iyi gelir mi?

 

Cilde Faydaları İle Arı Sütü

 

Bileşen türü : Nemlendirici, sıkılaştırıcı, leke giderici, antibakteriyel, dengeleyici

Başlıca faydaları: Kollajen üretimini arttırır, yara iyileşmesini destekler, iltihapla savaşır.

Kimler kullanmalı: Genel olarak arı sütü herkes tarafından kullanılabilir; Arılara, arı yan ürünlerine alerjisi var olanların arı sütü kullanımı konusunda tedbirli davranması tavsiye edilir

Ne sıklıkla kullanabilirsiniz: Günde iki defaya kadar

Ne ile kullanın: Arı sütünü bal, polen, propolis gibi yine cilde faydaları olan arı ürünleri ile birlikte kullanımı onun etkilerini ve cilde faydalarını maksimum seviyeye çıkarabilir.

Ne İle kullanmayın: Hiçbir cilt bakım bileşeninin arı sütü ile güvenli olmayan etkileşimleri olduğu bilinmemektedir.

 

Arı sütü, genç işçi bal arılarının yutak bezlerinden salgılanan kremsi beyaz salgıları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. İşçi arılar, yaşamın ilk birkaç gününde bu salgıları arı larvalarını besler. Genç bir arı larvasının kraliçe arıya dönüşmesine neden olan sır, arı sütündeki royalactin adı verilen tek proteindir. 2

Yaşamları boyunca kraliçe arılar arı sütüyle beslenir. Kraliçe arının kovanın gelişimi ve üremesinden sorumludur; 5 yıla kadar yaşar (bir işçi arının yedi haftasına kıyasla) ve her gün 2.000'den fazla yumurta bırakır. 3

Bu istatistikler, arı sütünün insanlar için benzer sağlık yararları olabileceğine dair bazı dayanakların temelidir

Arı sütü, sizi günümüzün güzellik kraliçesine dönüştürecek sihirli güce sahip olmasa da, cildiniz için etkileyici faydalar sunar

 

Arı Sütünün Cilt İçin Faydaları

Arı sütü protein, lipidler, amino asitler, mineraller ve vitaminler açısından zengindir. Ayrıca peptitler, flavonoidler, yağ asitleri ve fenolik asitler gibi biyoaktif bileşikler içerir ve bunların tümü arı sütünü olağanüstü bir cilt bakım bileşeni yapar.

 

Kozmetik uzmanlarının görüşlerine göre arı sütü üzerinde yapılan araştırmalar kesin sonuçlar içermemesine rağmen çalışmalar potansiyel faydaları ortaya çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda tam biyokimyasal mekanizmaları gösteriyor, bu yüzden arı sütünün cilde faydalarını savunuyorlar

 

Cilt bakım uzmanlarının genel görüşünü göre arı sütü cildiniz için faydalıdır.

 

Arı Sütü Cildin Nemlenmesini ve Elastikiyetini Destekler

Arı sütünün yüksek lipid içeriği cildi dolgun, nemli ve canlı tutmak için harikadır. Arı sütü oldukça nemlendiricidir ve içinde su tutarak stratum corneum'un hidrasyonunu etkiler, cilt daha elastik hale gelir.

Kollajen üretimini teşvik eder: Arı sütü, 10-hidroksi-trans-2-dekenoik asit adı verilen ve "kollajende fibroblast üretimini uyaran" 4 , aşırı başarılı bir asit içerir, Arı sütü, cildin kolajen üretimini artırarak ince çizgileri, kırışıklıkları ve cilt sarkmasını tedavi etmeye ve önlemeye yardımcı olabilir.

 

İltihapla Savaşır

Şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi rahatsız edici semptomlarla mı başa çıkmak için çare mi arıyorsunuz? Arı sütünün atopik dermatit ve farelerde cilt iltihabı gibi cilt rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olduğu araştırmalarda ortaya konulmuştur. Cilt tahrişi ve güneş yanığı üzerinde etkilerini deneyimleyin.

 

Akne ve Diğer Yaraların İyileşmesini Hızlandırır

Arı sütü sadece iltihap önleyici etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bakterileri de uzak tutar. 5 Cilt ülserlerine, yanıklara ve zonaya uygulandığında arı sütünün "cilt dokusunda güçlü antimikrobiyal aktivite" üretebildiği ayrıca kızarıklığı azaltmaya yardımcı olduğu akne yaralarının iyileşmesini hızlandırıcı etkiler gösterebildiği gözlemlenmiştir

 

Koyu Lekeleri Aydınlatır

Arı sütündeki kolajen üretimini artıran asit aynı zamanda cilt pigmentasyonunu da bastırır, bu da akne ve güneşe maruz kalmanın neden olduğu melazma ve koyu lekelerin solmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir, Uzmanlara göre Arı sütü, ilk etapta hiperpigmentasyonun oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir

 

Yağ Üretimini Düzenleyebilir

Yağlı ciltten muzdarip misiniz? Cildinizi dengelemek için arı sütü kullanmayı deneyin. Uzmanlara göre yağlı, akneli cilde sahip insanlar için [arı sütü] sebum üretimini normalleştirmeye yardımcı olduğu olabilir.

 

Antioksidan Etkileri Olabilir

Araştırmalar, arı sütündeki fenolik asidin cilt yaşlanmasını engelleyebileceğini gösteriyor.

 

Arı Sütü Sivilceye Akneye İyi Gelir Mi?

Arı sütü cildin yağ dengesini düzenleyebilmesi, iltihap giderici, enfeksiyon önleyici gibi faydaları sebebiyle akne ve sivilce oluşumunu önlemede fayda sağlayabileceği belirtilmektedir.

 

Arı Sütünün Cilt Lekelerine Faydası Var Mı?

Arı sütündeki kolajen üretimini artıran asit aynı zamanda cilt pigmentasyonunu da bastırır, bu da akne ve güneşe maruz kalmanın neden olduğu melazma vb koyu lekelerin solmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir, Uzmanlara göre Arı sütü, ilk etapta hiperpigmentasyonun oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Arı sütü cilt lekesinin giderilmesinde olumlu rol oynayabilir.

 

Arı Sütü Direk Cilde Sürülür Mü?

Evet arı sütünü direk cildinize sürerek kullanabilir, dilerseniz bal, polen, propolis gibi arı ürünleri ile karışım yaparak cildinize özel maskeler hazırlayabilirsiniz.

 

Arı Sütü Kremi Cilde Faydaları

Arı sütü doğal yapısı itibariyle nemlendirici yüz bakım kremlerini andırır. Hatta arı sütünü direk gece bakım kremi olarak kullanmak çok doğru bir uygulama olabilir. Ciltte uzun süreli kalması teninize derinlemesine nüfuz ederek arı sütünden maksimum fayda sağlamanızı sağlar. Arı sütü çabuk kuruyn kuruduktan sonra sağa sola bulaşmayan yapışmayan bir niteliktedir. Yani arı sütünüzü yüzünü cildinize sürerek rahatlıkla uyuyabilirsiniz.

 

Cilt için Arı Sütü Nasıl Kullanılır?

Arı sütü, saf, yaş haleyle haliyle cilt üzerine sürülerek kullanılabilir - tabiki temizlenmiş bir cilt üzerine. Maske gibi uygulayın ve durulamadan önce cilde nüfuz etmesine bekleyin; Hatta maksimum faydayı elde etmek için gece boyunca bırakabilirsiniz.

Arı sütünü yiyeerekte arı sütünün cilde faydalarından faydalanabilirsiniz, Arı sütünün yaşlanma karşıtı etkisinin, cilt onarımı, cilt sıkılaştırma gibi faydalarının arı sütünün yiyerek kullanılmasından etki ettiği gözlemlenmiştir.

 

Arı Sütünün Cilde Faydaları ile İlgili Altını Çizdiklerimiz

  • Arı sütünün faydaları nelerdir? Arı sütü kolajen üretimini artırır, yara iyileşmesini destekler ve ciltteki iltihapla savaşır.
  • Arı Sütü Kimler Kullanabilir? Arı sütünü arı ve arı ürünlerine karşı alerjisi olmayan herkes kullanabilir
  • Arı Sütünü Cilt İçin Nasıl Kullanmak Gerekir? Arı sütünü temizlenmiş cildinize veya sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Jelimsi yapısı mevcut kullandığınız kremlere yakındır. Tavsiye edilen kullanım şekli gece uygulanıp gece boyunca cildinizde kalması şeklindedir. Düzenli kullanım arı sütünün faydalarını gözlemlemek için gereklidir.
  • Arı sütünün cilt lekeleri, sivilce, akne, cildin yağ dengesinin sağlanması kırışıklık giderici, cildi sıkılaştırıcı faydaları gözlemlenmektir.
  • Arı sütü ve diğer arı ürünleri ilaç değildir. Söz konusu faydalar arı sütü üzerine yapılan araştırmalar, uzman görüşleri, değerlendiririlerek ele alınmıştır.

 

 

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page