TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Arı Sütü Doğurganlık, Antral Folikul, Yumurta Rezervi, Sperm Sayısı Faydaları

Arı Sütü Doğurganlık, Antral Folikul, Yumurta Rezervi, Sperm Sayısı Faydaları

Doğurganlığa yardımcı olmada son derece etkili olduğu kanıtlanmış bir dizi farklı "süper gıda" olsa da, arı sütü

büyük olasılıkla hüküm süren Kral… veya Kraliçedir.

 Besin açısından yoğun olan bu madde, genç işçi arıların bezlerinden gelen bir salgıdır ve sadece bir ana arı üretmek için kullanılmaz, aynı zamanda bal arısı larvalarının beslenmesinde de kullanılır.

 

Arı sütü amino asitler (tam olarak 29), 10-hidroksidekenoik asit (10-HDA), lipidler, şekerler, vitaminler ve proteinler açısından zengindir. A, B kompleksi (folik asit ve inositol dahil), C, D ve E vitaminlerini içerir ve ayrıca diğer minerallerin yanı sıra bol miktarda demir ve kalsiyum içerir. 

 

Arı Sütü ayrıca sinir mesajlarını hücreden hücreye iletmek için gerekli olan asetilkolin içerir. 10-HDA'nın, antitümör aktiviteye sahip olduğu gösterildiğinden, ana terapötik bileşeni olduğu düşünülmektedir. Arı Sütü, uygun sağlık ve organ işlevi için gerekli olan çok çeşitli besinler içerdiğinden, doğurganlığa nasıl yardımcı olabileceğini görmek çok kolaydır.

 

Arı Sütü Nedir?

Arı sütü, gelişimlerinin ilk üç gününde arı larvaları için ana besin kaynağıdır. Kraliçe arı olacak bir larva, doğumuna kadar ve hayatı boyunca sadece Arı Sütü ile beslenir . Bu özel beslenme, yaşamı boyunca yumurtlayacağı milyonlarca yumurtayı oluşturmak için gerekli olan yumurtalıklarının tam gelişimini tetikler. Kraliçe 16 günde olgunlaşır ve işçi arının iki katı ağırlığındadır. Bir işçi arı sadece 30-45 gün yaşarken, Kraliçe arı 5-6 yıl kadar yaşar. Kraliçe ayrıca bir sezonda yaklaşık 250.000 yumurta bırakır ve yoğun sezonda günde 2000'e kadar yumurta bırakabilir. Bunun, Kraliçe'nin özel diyeti olan arı süpürür son derece yüksek besin içeriği ile ilgisi olduğu düşünülmektedir.

 

Doğurganlığı, Hamileliği Desteklemek, Tüp Bebek, Kısırlık İçin Arı Sütü Kullanımı Faydalı Mıdır?

Düzenli olarak yüksek kaliteli arı sütü tüketiminin hormonları dengelemeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bu, endokrin sistemine destek sağlamaya yardımcı olduğu için hormonal dengesizlikten muzdarip bireyler için faydalı hale getirir. Ayrıca hormonal dengesizlikle ilgili doğurganlık sorunlarına da yardımcı olabilir.


Japonya'da yapılan ve 2007'de Evid Based Complement Alternat Med dergisinde yayınlanan bir çalışma arı sütünün bitki fitoöstrojenlerine benzer şekilde insan östrojenini taklit etme eğilimine sahip olduğunu gösterdi. Östrojen, sağlıklı kemik oluşumu ve gen ekspresyonu için gereklidir ve sağlıklı bir adet döngüsü için hayati önem taşır. Bu çalışma aynı zamanda incelenen sıçanlarda uterus hücrelerinin boyutunun artması için bir potansiyel gösterdi. Arı Sütü tüketiminin rahim sağlığı üzerindeki tüm potansiyelini göstermek için daha fazla çalışma yapılması gerekebilir, ancak bu, uzun süreli hormonal doğum kontrolü kullanımı nedeniyle zayıf rahim kasları veya ince rahim astarı olan kadınlar için heyecan verici bir umut verici bir potansiyele sahip olduğunu göstermektedir.

 

Japonya'daki Kuyushu Üniversitesi'nden yapılan bir başka çalışma, arı sütünün insan meme kanseri MCF-7 hücreleri üzerindeki BPA büyümesini teşvik edici etkileriyle mücadele edip edemeyeceğini görmeyi amaçladı. BPA (bisfenol A), bilinen bir ksenoöstrojen olan plastiklerde kullanılan zararlı bir kimyasaldır. Çalışmanın sonuçları, arı sütünün MCF-7 hücreleri üzerinde BPA'nın uyarılmış büyümesini engellediğini gösterdi. BPA sadece meme kanseriyle bağlantılı değil, aynı zamanda zayıf yumurta sağlığıyla da bağlantılıdır.

 

Uluslararası Doğurganlık ve Sterilite Dergisi'nde yayınlanan, Arı Sütünün "folikülojenezi [yumurtalıktaki foliküllerin olgunlaşmasını] teşvik ettiğini ve yumurtalık hormonlarını arttırdığı yönünde” Otuz iki dişi sıçan dört gruba ayrıldı. 14 gün boyunca günde 100, 200 veya 400 mg/kg vücut ağırlığı alan üç kontrol grubu. Arı Sütü tüketen kontrol gruplarındaki sıçanlarda östradiol ve progesteron düzeylerinde artış, rahim ve yumurtalık ağırlıklarında artış ve ayrıca olgun foliküllerde ve korpus luteumda (birden fazla korpus luteum) önemli bir artış sağladığı gözlemlendi. Serum antioksidan seviyeleri arttı ve nitrik oksit seviyeleri azaldı.

 

Arı Sütünün Yumurta Rezervi, Ağırlığı ve Sperm Kalitesi ve Sayısı Üzerine Etkileri, Faydaları

Arı sütünün tüp bebek tedavisinde destekleyici bir yöntem olarak kullanımı günümüzde çok yaygındır. Antral folikül ve yumurta rezervinin artması için tavsiye edilmektedir. Bu yönde arı sütü kulllananların tavsiyeleri deneyimleri göz önünde bulundurulduğunda, tıbbi tedavi süreçlerinde bir çok arı sütü kullananların olumlu sonuçları yakalayabildikleri görülmektedir. Sadece tüp bebek tedavisinde değil aynı zamanda naturel gebeliklerdede arı sütünün hamile kalma oranında önemli artışlar sağladığı yönünde araştırmalar mevcuttur.

 

Arı Sütünün Testesteron, Sperm Sayısı, Cinsel Performans Etkileri

 

Testerasyon yüzde 143 sperm sayısı yüzde 65 artarken, anormal sperm sayısı yüzde 27 Oranında Düşüyor:
Alexandria Üniversitesi'nden araştırmacı S. Elnagar tavşanlar testerasyon seviyesi yüksek sıcaklık ile düşürülen tavşanlar üzerinde yaptığı deneyde, ısı baskısı uygulanan tavşanlara arı sütü verildiğinde tam tersi yönde yani testerasyon miktarının ve fiziksel kondisyonun arttığını tesbit ediyor.


Araştırmaya göre testerasyonun arı sütü verilmeyen deneklerle kıyaslamasında verilen arı sütünün miktarına göre yüzde 124'ten yüzde 143'lere kadar... Sperm miktarlarının yüzde 35'ten yüzde 65'e kadar arttığı tespit edildi. Şekil bozukluğu taşıyan sperm sayılarında ise yüzde 17'den yüzde 27'ye kadar düşüş gözlendi. Deneyde iki ayrı gruba 400mg ve 800mg arı sütü verildi.1

 

Fujisaki Enstitütüsü Biokimyasal Laboratuvarlarında 2004 yılında Japonya'da 6 Bilim Adamı tarafından gerçekleştiren araştırmada. Hamster'lara düzenli şekilde 17 hafta süreyle arı sütü verildi. Arı sütü verilmeyen kontrol grubundaki hamster'lar ile bu süre sonunda kıyaslamalar yapıldı. Bu kıyasa göre arı sütü verilenlerin serbest testerasyon seviyesi iki kat yükseldi. Ayrıca, yaşlılıktan dolayı kontrol grubu hamsterlarında gözlenen sperm dejenerasyonu, sayı azlığı, şekil bozukluğu olguları düzenli arı sütü kullanılanlarda ortaya çıkmadı.2


Alexandria Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ve 2010 yılında yayınlanan araştırmada, arı sütünün sperm kalitesini, sayısını, hareketliliğini ve toplam sperm sayısını arttırdığı ve anormal sperm sayısını azalttığı ortaya konulmuştur. 2007 yılında yayınlanan ve Tikrit Eczacılık Yüksekokulu'nda yapılan bir başka çalışmada ise 83 infertil erkek 3 ay boyunca arı sütü kullanmış ve araştırmanın sonunda sperm hareketliliğinde ve testosteron seviyesinde artış olduğu gözlemlenmiştir. Böylece arı sütünün, erkeklerde infertilite tedavisine destek olarak, güvenilir ve etkili bir tedavi olabileceği ortaya konulmuştur.

 

Yapılan tüm araştırmaların sonuçları ele alındığında arı sütünün cinsel performans arttırıcı, afrodizyak etkileride ortaya konulmaktadır. Testesteron seviyelerinde artışın yanı sıra libido arttırıcı etkileri arı sütünün bu özelliğini öne çıkarmaktadır.

 

Cinsel isteksizlik ve rahatsızlıkların çoğunun kaynağının günümüzde zihinsel ve fiziksel yorgunluklardan, stresten kaynaklandığı uzmanlarca belirtilmektedir. Arı sütünün zihinsel faydaları yanı sıra enerji ve güç verici güçlü bir gıda olarak kendini ortaya koyar. İçerdiği protein, vitamin ve mineraller ile vücudun ihtiyaç duyduğu elementleri tamamlada faydalı olabilmektedir.

saf taze gerçek hakiki kaliteli en iyi marka ham balı satın al  

Arı Sütü Aşağıdakiler İçin Faydalı Olabilir:


• Libidoyu artırmak için
• Yumurta ve sperm sağlığını destekleyici
• Hormon dengesini teşvik edici
• Karaciğer sağlığını korumakta
• Yaşlanma belirtilerini azaltmakta
• Hastalık veya yaralanmanın neden olduğu iltihabı azaltmak için
• Doğal olarak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için
• Kemoterapinin doğurganlığa zarar veren etkilerine karşı koruyun

 

Arı Ürünleri Seçerken Bilinçli Kararlar Vermek

Saygın bir kaynaktan yüksek kaliteli ürünler seçtiğinizden emin olun. Bu sadece sizin için değil, arıların sağlığı için de çok önemlidir. Çok iyi bildiğiniz gibi, arı popülasyonu hızla azalmakta ve bunun çoğunun çevre kirliliği ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Mümkün olduğunda organik, serbest dolaşan, biyodinamik tarım ve arıcılık uygulamalarını desteklemeyi seçin. Seçimleriniz iyi ürütecilerin çoğalması için fark yaratır!
Arılar ve onların besin zincirimizi nasıl sürdürdükleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırın; onlarsız yok olabiliriz. Koloni Çöküş Bozukluğu, arıların yaşamları ve nasıl tamamen çöküşün eşiğinde oldukları hakkında güncel yayınlar bulunmaktadır. Lütfen onların günlük hayatımızdaki hayati rolünü unutmayın!


Siristat Arıcılık olarak kaliteyi korumak, kovandan çıktığı haliyle -18 derecede dondurularak muhafaza edilmiş, taze, yaş, saf arı sütü olan orijinal hakiki arı sütü satışını sizlere sunmaktayız.

 

Bir Uyarı Dikkat
Arılara veya bala alerjiniz varsa, tüm arı ürünlerinin tüketiminde dikkatli olmanız gerektiğini unutmamak son derece önemlidir. Yan etkiler ve reaksiyonlar, küçük veya şiddetli cilt tahrişlerini, nefes almada zorluk ve hatta anafilaktik şoku içerebilir. Bu ürünlerden herhangi birine karşı reaksiyon geliştirmeye başlarsanız, hemen kullanmayı bırakın. 1 yaşından küçük bebeklere yedirmeyin.  Unutmayın ki arı ürünleri bir ilaç değildir, üzerinde kanıtlanmış birçok araştırma olmasına rağmen her tedavi kişiye özgüdür.

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page