TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Saf Arı Sütü Yerli Üretici Arıcıdan En Taze Haliyle

Saf Arı Sütü Yerli Üretici Arıcıdan En Taze Haliyle

Saf arı sütü, taze arı sütü, yerli arı sütü terimleri ne anlama gelir. Arı sütü yalnızca kraliçe arıları beslemek ve yeni kraliçe arılar yetiştirmek amacıyla bakıcı işçi arılar tarafından üretilmektedir.  Yerli arı sütü ifadesi ülkemizde üretilen arı sütleri için kullanılır

gerçek saf taze yerli ari sütü fiyati güvenilir markaİşçi arılar sadece 5 ila 6 hafta yaşarken, kraliçe arılar 3 ila 4 yıl yaşarlar. Bu, arı sütünün kraliçe arının ömrünü %3000'den fazla uzattığı anlamına gelir! Arı sütü kullanarak ortalama bir insandan %3000 daha uzun yaşayacağınızı iddia etmiyoruz, ama insan sağlığı için arı sütü faydaları birçok araştırmanın konusu olmuştur. Arı sütünü satın almak isteyenler internette araştırma yaptıklarında arı sütünün farklı formlarda satışa sunulduğunu arı sütünün farklı isimlerle satışı yapıldığını gönürler. Arı sütü hakkında kafanızdaki bu karışıkları gidermek adına bu terimleri sizin için açıklayalım.

 

Saf Taze Arı Sütü (Yaş) 40 gr

950₺
850₺
11 % indirimli

Saf arı sütü nedir?

Saf arı sütü arı sütünün başka hiçbir ek madde ile karışım yapılmadan içinde koruyucu olarak yardımcı materyallerin kullanılmadığı. Kovandan alınan orijinal arı sütünü ifade eder. Bu saf arı sütü arı sütü kraliçe arı larvaları vb maddeler içeremez. -18 derecede saklanır. Bazı ambalajlarda arı sütünün balın içine koyarak ampul veya küçük ampullerde satıldığını da görebilirsiniz. Fakat orijinal saf taze arı sütü bu şekilde değildir.

 

Taze arı sütü nedir?

Taze arı sütü arı sütünün kovandan hasat edildiği şekilde ambalajlandığını ifade etmek için kullanılan terimdir. Arı sütünün içindeki suyu uçurarak toz formunda, bal içine koyarak cam şişe veya ampul formunda da arı sütü satışı yapılmaktadır. Fakat bu formlar arı sütünün soğuk zincir ortamda korunması ve sevk edilmesi zorunluluğu sebebiyle geliştirilmiş arı sütünün işlenmesi ile meydana çıkan şekillerdir. Uzmanların tüketimi tavsiye edilen arı sütü taze arı sütüdür. Yani kovandan alındığı şekliyle korunan ve ambalajlanan arı sütü.  

 

yerli arı sütüYerli arı sütü nedir?

Ülkemizde arı sütü tüketimi önceleri çok bilinen bir gıda değildi. Özellikle son 30-40 yılda arıların mucize ürün arı sütü üzerine yapılan araştırmalar uzmanlarında ilgisini çekti. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye 'dede arı sütü tüketimi artış gösterdi. Bununla birlikte tüketim ve üretim birbirine orantılı bir biçimde maalesef gelişmedi. Oluşan tüketici talebinin ciddi miktarı (%80 olarak tahmin edilmektedir) ithal arı sütlerinden karşılanmaktadır. İşte piyasada bulunan arı sütleri içinde yerli arı sütü ifadesinin kullanılmasının sebebi de budur. Ülkemizde arıcılar tarafından üretilen ve yine üretici tarafından tüketiciye sunulan arı sütleri yerli arı sütü başlığı altında toplanır. Yerli arı sütü üreticisi arıcılar kendi ürettikleri ürünü direk kendileri tüketicilere sunmaktadır. Yerli arı sütü satışı da kendi imkanları ile kendileri tarafından yapılmaktadır. İthal arı sütü ve yerli arı sütü arasındaki fark ürün içeriği ve güvenirliğinden kaynaklanmaktadır. 

Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada piyasa bulunun farklı arı sütü markaları toplanmış ve kaliteleri ölçülmüştür. Bu araştırmada ithal arı sütlerinin önemli bir kısmının içerik değerlerinin taşıması gerekli olan standartların çok altında olduğu gözlemlenmiştir. Bunun iki sebebi olabilir, satışa sunulan ürünlerin saf arı sütü olmaması, ikinci sebebi ise ürünlerin doğru hasat ve saklama koşullarında muhafaza edilmemesi.

Özellikle zaman ışık, ısı gibi faktörler arı sütünün kalitesini olumsuz etkiler. Bu yüzden kaliteli arı sütünün taze arı sütü, yaş arı sütü, saf arı sütü olduğu uzmanlar tarafından sürekli vurgulanmaktadır. Zaten arı sütünün faydaları üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda taze arı sütü kullanılmaktadır. Arı sütünün diğer formları konusunda da dış faktörlerden ne kadar etkilendiği, değerini ne kadar koruduğu, taze arı sütü ile diğer arı sütü çeşitlerinin faydalarının farkı hala araştırılmaktadır. Gerçek şu ki arı sütünün soğuk zincir ortamda korunması ve sevk edilmesi zorunluluğu arı sütü satışını zahmetli hale getirmekle kalmamakta, soğuk zincir ambalajlar arı sütü fiyatı üzerinde etkili olmaktadır. Dileriz ki gelişen teknoloji ve bilimsel gelişmeler ışığında arı sütünün daha fazla kullanıcıya içerik değerlerini kaybetmeden saf halini koruyarak ulaşması için nitelikli ambalajlama formülleri gelişir de bizlerde üreticiler olarak bu zahmetli ve maliyetli süreçten kurtuluruz. 

 

Arı sütünü üreten, ürettiği ürünü ambalajlayarak tüketiciye sunan ve konu ile güncel gelişmeleri sürekli takip eden bir arı sütü üreticisi olarak bizden arı sütü konusunda bilgi alanlara sürekli şunu ifade etmekteyiz. Taze arı sütünde üreticiyi tercih etmenin avantajı meyveyi dalından, ekmeği fırından, suyu kaynağından almak gibidir. Kirlenmelerden, karışımlardan, dış etkenlerin risklerinden sizi korur. Arı sütü satın alırken güvenilir arı sütü markalarını. güvenilir arı sütü üreticilerini, konusunda uzmanlaşmış kişileri tercih etmeniz gerektiğinin altını önemle çizmek gereklidir.

 

 

saf taze arı sütü

Saf arı sütü üretmek inanılmaz derecede zordur. Arı Sütü üretimi için çok miktarda kovan gerekir. Bu, kovanlardan bal toplama yeteneğini büyük ölçüde azaltır. Yerli arı sütü ülkemizde belirli sayıda üretici tarafından yapılmaktadır. Tamamen kendi üretimimiz olan yerli saf arı sütünü sitemiz üzerinden ve diğer sipariş kanalları üzerinden hızlıca sipariş verebilirsiniz. Saf arı sütü hakkında ürün sayfasından de bilgi detaylı bilgi alabilir müşteri iletişim hatlarımız üzerinden saf arı sütü hakkında merak ettiğiniz tüm soruları arıcınıza sorabilirsiniz.

 

 

Arı sütü hakkında altını çizdiklerimiz

Arı sütü üzerine kullanılan terimlerde ithal ve yerli arı sütünün üretildiği yer sebebiyle bu ifadeler kullanılmaktadır

Taze ve yaş arı sütünün aynı üründür. Kovandan çıktığı orijinal halini ifade eder. 

Yerli arı sütünün ülkemizde üretilen arı sütü için kullanılan terimdir. Bu ürünün aynı zamanda taze arı sütü, yaş arı sütü, saf arı sütü dür.

Arı sütü tercihinde faydalarını maksimum derecede görmek için kaliteli arı sütü tercih etmenizi tavsiye ediyoruz

Arı sütünde güvenilir markaların tercih etmek önemlidir

 

Arı sütünün faydaları, içeriği ve kullanım alanları ile ilgili aşağıdaki sayfaları da ziyaret edebilirsiniz

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page