TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Gerçek Balı Aramakla Başlayan Bir Serüven...

Arı sütü, Mevzu Basit, Üretim Zahmetli, Fiyatı Niye Pahalı?

Arı sütü, Mevzu Basit, Üretim Zahmetli, Fiyatı Niye Pahalı?

Arı sütü üretim etkinliği 1. Aslında burada bu hafta yeni kraliçe adaylarımızı üretiyoruz.

Ama arı sütü de aynı teknikle üretiliyor. O yüzden kısaca bahsedeyim. Gördüğünüz yüksük adı verilen aparatların her birine bir arı larvası konuluyor. Konuluyor ama görmesi koyması maharet. Minnacık bir canlıyı büyüteçle alıp bu göze aktarmak lazım. Sonra bu göze aktarılan larvalar kraliçe arısı olmayan bir kovana veriliyor. Bu kovan kraliçe arısı ve yumurtası olmadığı için bizim verdiğimiz larvaları hemen kraliçe arı yapmak için seçiyor ve hatasız olup beğendiklerine arı sütü ile doldurmaya başlıyor. Biz bu kovana başlatıcı diyoruz.

Açtık baktık arılar larvalara arı sütünü basmış bozukları temizlemiş atmış. Sonra bu yüksükleri alıp başka bir kovana aktarıyoruz onlarda aaa kraliçe arı yapıyormuşuz biz diyerek arı sütü ile bu fincancıkları doldurmaya devam ediyor. Arı seçilmiş yumurta sadece arı sütü ile beslendiği için kraliçe arı olarak doğacak. Biz bu aşamada bu gözler arılar tarafımdan kapatılmadan yüksükleri kovandan alıp içlerindeki arı sütünü toplarsak bunu siz yiyorsunuz. Yahni taze arı sütü fırından ekmek alır gibi en taze haliyle sunabiliyoruz. Toplamazsak içerdeki larva kraliçe arıya dönüşüyor. Her yıl kovanların kraliçe arılarını değiştirdiğimiz için şimdiki üretim kraliçe arı olacak. Fakat bunlar bitince inşaallah arı sütü üretimimiz başlayacak . Arı sütünün mucizesini şöyle anlatayım. Aynı şartta iki arı yumurtası biri sadece eser miktarda arı sütü verildiği için arı olur 40 gün yaşar. Diğeri hep arı sütü ile beslendiği için bir arının 2 katı büyüklükle doğar kraliçe arı olur ortalama 4-5 yıl yaşar. İki yumurta arasındaki tek fark sadece arı sütü ile beslenip beslenmemektir.  Bize ne faydası var derseniz sayfamızda uzun uzun anlattığımız paylaşımlarımız var şimdi beni o mevzuya sokmayın.

Arı Sütü fiyatı neden pahalı aslında arı sütü fiyatını arının ürettiği diğer ürünlerle kıyaslarsak en pahalı fiyata sahip arı ürünü bu değil. Arı zehri listenin başında yer alır. Arı sütünün gramla satılıp fiyatının yüksek olmasının seebi üretimin zahmetli, üretim süresinin kısa, üretim miktarının düşük olmasıdır. Piyasada farklı arı sütü fiyatları farklılık gösterir. Bize de bazen soruyorlar siz de bu para burada arı sütü ucuz diye. Kimse sormuyor yerli mi ithal mi diye. Arı sütü işinde sektörünü çoğunu çekik gözlü arıcılar doyurur. Hatta adamlar kendileri üretir birde dünyaya satarlar bu ürünü. Biz de ise kendimize yetmez. Sorsanız bana ithal arı sütü ile yerli arı sütü arasında fiyat farkı var, içerik farkı var mı diye? Yok olsa yerli süt neden bu kadar pahalı? Her konuyu biz anlatsak ürünü biz üretsek hani sizin bilinçli tüketici araştırmacı özelliğiniz nerede kaldı. Sorun google amcaya yerli arı sütü ve ithal arı sütü arasındaki farkları o anlatıversin size. Arı sütü ile ilgili birkaç tüyo veriyim 10HDA değeri nedir? Taze olması ne kadar önemlidir. Ülkemizde gerçekten saf gerçek ve üst nitelikli arı sütü üreten birçok arı sütü üreticisi var. Ekmeği evenizin yakınındaki fırından almak mı sağlıklı, yurtdışırdan mı? Arı sütününün fiyatına takılmayın içeriğe kaliteyi kıyaslayın derim. 


Arı sütü diyince biz arıları sağıyoruz falan sanmayın asıl adı royal jelly. Ama biz arı sütü deyivermişiz. Bu arı sütünü kovanda sadece genç arılar üretebilir. Şimdi sorarsınız var mı diye, YOK. Ne zaman olur? Biz takibe devam edin duyuracağız, anlatacağız???????????? hep beraber yiyeceğiz????.

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page