TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Gerçek Balı Aramakla Başlayan Bir Serüven...

Bal Yiyerek Zayıflamak Mümkün Mü? Bal Diyeti Gerçek Mi? Tatlı Tüketerek Kilo Verilir Mi?

bal yiyerek zayıflamak, bal diye bal yemek yağ yakar mı

Tatlıdan uzak kalmadan kilo vermek mümkün müdür?  Bal yiyerek zayıflamak mümkün müdür? Mike McInnes'e göre evet bal yiyerek tatlı krizlerine girmeden zayıflamak mümkün. Peki diyetisyenlerce kara listeye alınan tatlıyı hem yiyip hem zayıflamak nasıl mümkün olabilir.  Öncelikle kullanacağız balın hakiki, gerçek, kaliteli hambal olmasına dikkat etmelisiniz. Bal yoğun miktarda şeker içerse de balın içindeki şeker bizim günlük hayatta tükettiğimiz şekerlerden farklı. Zaten Mike McInnes'ta bu şekerin farklı olmasından hareket ederek böyle bir diyetin başarıya ulaşacağını savunuyor. Tatlı yiyerek kilo vermenin mümkün olup olmadığını merak ettiğiniz biliyor ve bunun nasıl olacağı anlatıyoruz. Siz de onlarca diet programı, kilo verme yöntemi deneyip tatlı krizleri sebebiyle başarıya ulaşamayıp mutsuz olduysanız, bir de bal yiyerek kilo verme fikrini deneyin. Kim bilir belki metabolizmanız için doğru seçim budur.

 

McInnes'a Göre bal yiyerek nasıl zayıflanıyor? Bal diyeti nedir?

Fruktoz açısından zengin gıdalar yiyen (örneğin bal) sporcuların, çok daha fazla yağ yaktıkları ve de dayanıklılık düzeylerinin arttığı görülmüştür. Bu araştırmalardan yola çıkarak balın yüksek eneji kapasitesinin sporla desteklenmesi ile vücudun yağ yakma mekanizmasını harekete geçirmek düşünülmüştür. Bal karaciğerin glikoz üretimi için yakıt işlevi görür. Bu glikoz beyin şeker düzeylerini yüksek tutar ve yağ yakıcı hormonları serbest bırakmaya zorlar.


Bal diyetinde dikkat etmesi gerekli en önemli nokta, gün boyunca şeker kullanımı yerine balı tercih ederek, buna ek olarak her gün uyumadan önce önce sıcak su ya kattığınız 3 kaşık bal ile hazırladığınız ılık şerbeti tüketmeniz tüketmek.

Ayrıca diyetin bulucusuna göre bunu egzersiz rejimi ile birleştirirseniz (haftada üç veya daha fazla egzersiz programı) kilonuzda büyük bir hissedilir düşüş olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

 

Diyetin bulucusu olan Mike McInnes'e göre; insanlar uyumadan önce bal tükettiğinde, vücut uykunun bu erken saatlerinde daha fazla yağ yakmaya başlar. Bir adım daha ileri gidip rafine şekerler yerine balı tükettiğinizde, tatlı şeyleri yeme arzusunu zorlayan isteği azaltmış ve yok etmiş olursunuz. Çoğumuzun sıkı sıkıya bağlı kalıp zorlanarak yaptığı diyetlerin hezimete uğramasının en büyük sebeplerinden biride bu tatlı krizleri değil mi? 

 

Gerçek, hakiki ham bal yiyerek diet sebebiyle oluşacak yorgunluk, halsizlik hallerinin önüne geçmiş, mutluluk kazanmış, bağışıklık sisteminizi güçlendirmiş, sindirim sistemini çalıştırmış, vucudun yağ yakma kapasitesini arttırmış olacaksınız. Kilo vermeye hazırlanan metabolizmanın egzersiz ve sporla desteklenmesiyle kilo vermemeniz neredeyse imkansızdır

 

Tatlı yiyerek zayıflamak kulağa ne kadar tatlı geliyor değil mi? Ama her diyette olduğu gibi bir kaşıktan bir şey olmaz diye diyet kurallarını aksatmak, onları kafamıza göre esnetmek sonucun hüsran olmasına sebep olabilir. Bal diyetinin başarılı şekilde tamamlanması ve kilo vermeniz için yapmanız gerekli bazı kurallar var.

 

Bal diyetinde uymanız etmeniz gerekenler ise;

  • Şeker ürünlerini reçel, pekmez gibi çok sevdiklerinzden uzak durun
  • Abur cubur hiçbir şekilde alınmamalı. Unutmayın tatlı için sadece BAL
  • Rafine edilmemiş işlenmemiş karbonhidratlar menüde yer almalı (makarna, pasta yerine kepekli un, tahıl unları)
  • Her öğünde proteinsel besinler öncelikli olmalı
  • Meyve tüketiminde dikkat edin (Şekeri sadece günlük hayatta baldan almanızı gerektiğini unutmayın)
  • Patatesten ve benzeri yiyeceklerden uzak durun

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page