TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Nasıl, Nerede, Niçin Üretiyoruz

Arının Mucizesi ve Şifasıyla Buluşmak İçin

Anlatmasam Çatlarım Bu Yaylayı Siristat Üretim Merkezi

Anlatmasam Çatlarım Bu Yaylayı Siristat Üretim Merkezi

ulaşan bu harika doğa parçası havası, toprağı ve suyuyla katkısız, kalıntısız saf balın üretim merkezi. İşte mu bakir doğal güzelliğiyle arıların buluşması Siristat Balı ortaya çıkarıyor. Biz mi, biz sadece arıları taşıyoruz???? 

Balınızın nerden geldiği, nerde üretildiğini bilin isterim. Toros Dağları'nın Orta Toroslar bölümünde yer alan AKDAĞ. Rakımı 2419 metre. Bizim kovanlarımızda tam eteğinde 1765 metre rakımdayız. Arılarımız bu dağlara, meraya 15 km çapta heryere gider çalışır. İşte balın en saf hali burada üretiliyor. Tarıma tamamen kapalı bir alan burası. Su kaynakları saf ve temiz. Yayla evlerinden başka yerleşim yok. Çiçek çok ???? Tez konusu olmuş özel bir alan. İşte Siristat Bal 'ın lezzeti, tadı, şifası bu topraklardan, emeği arılardan. Hakiki, gerçek iyi kalite yayla balımızın üretim yeri burası. Bu dağların çiçekleri, suyu arının mucize çalışmasıyla kovana taşınıyor, hakiki, gerçek, saf ve iyi kalite bala dönüşüyor. Bizde o balları olduğu gibi alıp, hiçbir işleme sokmadan sizlerin sofrasına gönderiyoruz. Ham bal niteliği taşıyan süzme yayla çiçek balımız işte bu doğanın eseri.

Birde kocaman bir gölümüz var yaylamızda. Kışın kar sularıyla beslenip nazar boncuğu gibi kendini gösteriyor. Gölün zemininde bulunan düdenler sebebiyle yaz aylarında su tamamen çekiliyor. Fotoğraflarda bu düdenlerden birini ve suyun içine akışını görebilirsiniz. Su çekilince alan özgür ineklerin merası oluyor????. Fotoğrafta uçsuz bucaksız tepeler dağlar var ama ne yok? Tarımsal arazi yok. İşte en güzel yanı bu. Tarıma açılmamış bu alanlar güzelliğini koruyor. Eskiden bu dağların tamamen katran ormanıyla kaplı olduğunu söylesem belki inanmazsınız???? ama maalesef öyle. Bölgede bir katran orman alanı var küçülmüşte olsa varlığını koruyor. İşin güzel tarafı bölgede şuan yoğun bir ağaçlandırma çalışması var 10 yıl sonra belki o güzel görüntüleri tekrar görürüz.


Cennet vatanın heryeri bu güzellikler kuşanmış fırsat bulursanız kaçın dağlara ayağınız toprağa yüzünüz suya değsin yorulurken nasıl dinlenir huzur bulur insan görün isterim. Balı yerken şu manzarayı hayal edin ???? #afiyetşifaolsun

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page