TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Bal Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Bal Hakkında Merak Edilenler

Kahvenize Bal Eklemeli Misiniz?

Kahvenize Bal Eklemeli Misiniz?

Bal, çay ve kahve de dahil olmak üzere yiyecek ve içecekleri tatlandırmak için uzun zamandır kullanılmaktadır.

Aslında birçok insan bu tatlı, yoğun sıvıyı şekere veya sıfır kalorili tatlandırıcılara daha sağlıklı bir alternatif olarak tercih ediyor.

Bununla birlikte, balın sağlığa çeşitli faydaları olsa da, dikkate alınması gereken bazı noktalar vardır.

Bu makale, kahvenize bal eklemeniz gerekip gerekmediğini gözden geçirmeniz için yardımcı olacaktır.

 

Kahvenize bal eklemek ek besin sağlayabilir.

Her ikisi de beslenme açısından çok az şey sunan şeker ve yapay tatlandırıcıların aksine bal , kahvenize hafif bir besin takviyesi sağlayabilecek bazı vitaminler, mineraller ve diğer sağlığı artırıcı bileşikler sağlar.

Aynı zamanda, serbest radikaller olarak adlandırılan zararlı bileşiklerin neden olduğu hücresel hasarı önlemeye yardımcı olduğu gösterilen antioksidanlar içerir

Ayrıca ham bal , alerjileri azaltmaya ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olduğu gösterilen polen içerir.

Balın bitki bazlı sıcak içeceklerle birlikte tüketilmesininin bitkilerini antioksidan kapasitesini 60 kata kadar arttırdığı yönünde araştırmalar mevcuttur

Bununla birlikte, tipik olarak sıcak kahveye eklenen az miktarda balın önemli faydalar sağlaması olası değildir. Fakat içeceklerinizde düzenli ham bal kullanımı balın olmlu etkilerinden faydalanmanız için yararlı olabilir.

ÖZET
Şeker ve yapay tatlandırıcılardan farklı olarak ham bal, besin maddeleri ve diğer sağlıklı bileşikleri içerir. Bununla birlikte, tipik olarak sıcak kahveye eklenen az miktarda bal, yalnızca minimum sağlık yararları sağlayacaktır.Balı bitki bazlı sıcak içeceklerin içine katarak tüketmek onların antioksidan etkilerini arttıracaktır

 

Ek kalori ekleyeceği gerçeği

Bal bazı besin maddeleri içermesine rağmen, çoğunlukla şekerden oluşur.

Optimum sağlık için, bal dahil olmak üzere ilave şeker alımınızı günlük kalori alımınızın %5'inden fazla olmayacak şekilde sınırlandırmalısınız.

Kahvenize 40 kalori ve 12 gram şeker sağlayan 2 çay kaşığı (14 gram) bal eklemek, özellikle günde birkaç bardak içiyorsanız bu sınırı kolayca aşmanıza neden olabilir

Yüksek ilave şeker alımı obezite, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı ile ilişkilendirilmiştir.

Günlük kalorilerinizi azaltmaya çalışıyorsanız, kahvenizi tatlandırmayı tamamen atlayabilir veya beyaz şekere göre daha faydalı olan ve daha yüksek tatlandırma oranına sahip balı tatlandırıcı olarak kahvenize eklemeyi tercih edebilirsiniz.

ÖZET
Kahvenize bal eklemek, içeceğe şeker ve kalori ekler. Fakat bal diğer şeker türlerine göre kıyasla en fazla yarar sağlayan tatlandırıcıdır. Şekere alternatif bir tatlandırıcı olarak hambalı tercih edebilirsiniz.

 

Bal kahvenizin tadını değiştirebilir

Bal, kahvenizin lezzetini de değiştirebilir.

Balın tadı, yapıldığı polen türüne bağlıdır. Örneğin, Ülkemizdeki ayçiçek balı çok hafif bir tada sahipken, kestan ve ıhlamur gibi diğer çeşitler çok daha güçlü bir tada sahiptir.

Yine de, hafif ayçiçek balı bile, nötr tadı olan sofra şekeri veya diğer tatlandırıcılarla karşılaştırıldığında kahvenizin tadını değiştirecektir.

Kahvenize bal eklemeyi seçerseniz , tadın ne kadar değiştiğini sınırlamak için ayçiçek gibi hafif bir bal ile başlayın ve tatlı noktanızı bulana kadar ne kadar ekleyeceğinizi ayarlayın. Bu aromatik değişim kahve severlerin bazıları tarafından beğenilmektedir. Kahvenin ve balın uyumlu bir aroması sizinde muhteşem bir lezzet keşfetmenize sebep olabilir.

 

ÖZET
Bal, kahvenizin tadını değiştirebilir. Bu etkiyi sınırlamak için, ayçiçek balı gibi hafif tadı olan bir baldan sadece küçük bir miktar kullanarak veya farklı balları deneyerek sizin için uygun bal kahve ikilisini yakalayabilirsiniz.

Bal ve Kahve Hakkında Altını Çizdiklerimiz

  • Şeker ve sıfır kalorili tatlandırıcıların aksine bal, eser miktarda vitamin, mineral ve antioksidan sağlayabilir.
  • Ancak kahvenize eklemek aynı zamanda şeker ve kalori ekler ve içeceğinizin tadını değiştirir.
  • Sonuç olarak, kahvenize bal ekleyip eklemeyeceğiniz tercihlerinize ve diyet hedeflerinize bağlıdır.
  • Şeker yerine alternatif faydalı bir tatlandırıcı arıyorsanız kahveye bal eklemek doğru bir seçenektir.
  • Son bir hatırlatma balın yukarda saydığımız etkilerini maksimum düzeyde yaşamak için kahvenize hambal eklemeyi, bal seçerken hambal tercih etmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page