TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Poleni Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Poleni Hakkında Merak Ettikleriniz

Arı Poleni Bağışıklık Güçlendirici Mi, Faydalı Mı?

Arı Poleni Bağışıklık Güçlendirici Mi, Faydalı Mı?

Arı poleni bağışıklı güçlendirici bir gıda mı, arı poleninin bağışıklık sistemimize ne gibi faylaları olabilir sorusu hepimizin en çok merak ettiği konulardan.

Peki gerçekten bahsedildiği gibi arı poleni bağışıklık sistemimiz için gerçekten faydalı mı yoksa bunlar kulaktan dolma bilgiler mi?

 

Food and Chemical Toxicology dergisinde 2014 yılında arı poleni hakkında bir çalışma yayınlanmıştır. Çalışmada piyasadan satın alınan sekiz ticari arı poleninin biyolojik aktifleri değerlendirilmiş, alınan tüm ürünler antimikrobiyal aktivite göstermiştir.

 

  • Polene en duyarlı olan stafilokok aureus, en dirençli olan ise candida glabrata çıkmıştır.

 

  • Çalışmada incelenen örnekler mayalara, gram-pozitif ve negatif bakterilere karşı in vitro antimikrobiyal aktiviteyi kanıtlamıştır.

 

  • Ayrıca tüm arı poleni örnekler iyi bir antioksidan aktiviteye ve ümit vaat eden antienflamatuar aktiviteye sahip olduğunu göstermiştir.

 

  • Antimikrobiyal ve antiviral etkiler bizi dışardan gelecek virüs gibi patojenlere karşı korurken, antioksidanlar bağışıklık sistemi ni güçlü kılarak bulaşmalarda bile bizi üst düzeyde korumaktadır.

 

Bu çalışmanın ve ve arı poleni üzerine yapılan onlarca araştırmanın, çalışmanın bizlere gösterdiği sonuca göre arı poleni gerçekten insan sağlığı için bağışıklık sistemi üzerinde faydalar sağlıyor. Arı poleni bağışıklık sistemi için antimikrobiyal, antiviral, antioksidan özelliği ile koruyu bir nitelik taşırken, aynı zamanda içerdiği vitamin, mineral, proteinlerlede bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabiliyor.

 

Arı poleninin en doğal haliyle kovandan çıktığı şekilde tüketilmesi uzmanlarca tavsiye edilmektedir. Arı polenin kovandan çıktığı halide yaş taze arı poleni olarak satışa sunulan formudur. Arı poleninin içerdiği polen türü, ambalajlama, hasat, saklama, depolama vb koşulların üründen elde edilecek faydada önemli bir payı vardır. Saf, hakiki, gerçek, yaş, taze arı poleni ile bağışıklık sisteminize sizde katkı sağlayın.

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page