TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Arı Sütü Cilde İyi Gelir mi, Yüze Sürülür mü, Beyazlatır mı, Kolajen İçerir mi?

Arı Sütü Cilde İyi Gelir mi, Yüze Sürülür mü, Beyazlatır mı, Kolajen İçerir mi?

Arı sütü, cilt bakımı sektörünün en yeni olmazsa olmaz bileşenlerinden biridir. İlk araştırmalar, arı sütünün cilt için çok sayıda büyük faydaya sahip olabileceğini düşündürmektedir.

Arı sütü yalnızca yoğun nemlendirme sağlamak ve optimal cilt sağlığını geliştirmek için tasarlanmakla kalmaz, aynı zamanda sivilce izlerinin ve diğer cilt rahatsızlıklarının görünümünü iyileştirmede de etkili olabilir.

Bu yazıda arı sütünün birçok faydasına ve cildinizin görünümünü ve hissini iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğine daha yakından bakacağız.

 

Bu makalede ele alınan konu başlıkları

Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir? Arı Sütünü Kimler Kullanmalı? Arı Sütü Kullanmanın Riskleri Var mı? Arı Sütü Hakkında Daha Fazla Bilgiyi Nereden Edinebilirim?

 Özet,
  • Arı sütü, arılar tarafından üretilen, larvalarını ve kraliçe arılarını beslemek için kullanılan kremsi bir maddedir.
  • Bir cilt bakımı bileşeni olarak arı sütü, cildin sağlıklı, güçlü ve korunmasına yardımcı olabilecek bir dizi vitamin, amino asit ve diğer besinleri içerir.
  • Arı sütünün cilde faydaları arasında iltihapla mücadele, elastikiyetin arttırılması ve koyu lekelerin aydınlatılması sayılabilir.
  • Arı sütü tahriş edici değildir ve çoğu insan tarafından olumsuz reaksiyonlara neden olmadan kullanılabilir. Ancak hamile veya emziren kadınların yanı sıra alerjisi olan kişilerin de arı sütü kullanmaktan kaçınması önerilir.

 

Arı Sütü Nedir?

Arı sütü, arıların boğaz bezlerinden salgıladığı kremsi, beyaz bir maddedir. Kraliçe arılara dönüşen larvaları beslemek için kullanırlar.

Cilt bakım ürünlerinde bu arı sütü, aynı zamanda ana arı sütü proteinleri olarak da adlandırılan proteinler açısından zengin olduğu için kullanılır; ayrıca vitaminler, yağ asitleri ve cildin sağlıklı ve korunmasına yardımcı olabilecek diğer besinler açısından da zengindir.

Arı sütünün diğer faydalarına biraz sonra daha yakından bakacağız.

ari sutu cilde faydalari yuze surulurmu sivilce akne leke beyazlatmaArı sütünün diğer formları

Arı sütü yalnızca cilt bakımı malzemesi olarak kullanılmaz. Ayrıca gıda takviyesi olarak da alınabilir.

Örneğin, bazı araştırmalar arı sütü takviyelerinin cildin daha esnek ve genç görünmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Bu takviyeler aynı zamanda hormonların dengelenmesinde ve bazı kanser riskinin azaltılmasında da yardımcı olabilir .

Arı sütü takviyeleri almadan önce, sağlık yararlarını ve olası yan etkilerini tartışmak için öncelikle doktorunuzla veya dermatoloğunuzla konuşmanız önerilir. Ürünün sizin için uygun bir seçenek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilirler.

Taze arı sütü  arı sütünün popüler bir çeşididir. Cildi nemlendirmek ve yara iyileşmesini desteklemek için yüz maskesi olarak kullanılır.

 

Stok Kodu AS40
Marka Siristat
850₺
750₺
Ödeme Yöntemi: EFT-HAVALE:

yerli arı sütü satışı fiyatı nereden alınır en iyi marka tavsiye kullananlar

 

Arı Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Arı sütünü arzu edilen bir cilt bakımı bileşeni haline getiren birçok faydası vardır.

Sadece vitamin ve besinlerle dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda cildin genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek bir dizi özelliğe de sahiptir. Gelin bunların ne olduğuna daha yakından bakalım.

Antibakteriyel özelliklere sahiptir

Arı sütünün yaralar ve sivilce gibi diğer iltihaplı cilt rahatsızlıkları üzerinde antibakteriyel etkisi olabilir .

Bu, zararlı bakterilerin ciltte büyümesini ve lekelere veya lezyonlara bulaşmasını önleyebileceği anlamına gelir.

Arı sütünün antibakteriyel özellikleri aynı zamanda cildin mikrobiyomunu korumasına yardımcı olmayı da amaçlamaktadır. Bu, cildi sağlıklı tutan milyonlarca iyi bakteriyi içeren katmandır.

Bunu, zararlı organizmaları mikrobiyomdan uzaklaştırarak veya büyümelerini engelleyerek yapabilir.

 

Cilt dokusunu ve elastikiyetini artırabilir

Cilt yara izi veya kist veya nodül gibi diğer lezyonlar nedeniyle hasar gördüğünde lifleri parçalanıp sarkmaya başlayabilir.

Bu hasar aynı zamanda cildi UV radyasyonu ve kirlilik gibi dış stres faktörlerine karşı daha savunmasız hale getirebilir. Bu stres etkenleri cilde daha da fazla zarar verebilir.

Bazı araştırmalar, arı sütünün kollajen üretimini artırarak daha sıkı ve pürüzsüz bir cildi destekleyebileceğini öne sürüyor. Kollajen cildin yapısını koruyan önemli bir proteindir.

Arı sütü, kraliçe arı asidi olarak da adlandırılan 10-hidroksi-trans-2-desenoik asit (10-HDA) adı verilen ve bunu yapmasına yardımcı olan bir asit içerir.

Düzenli bir kollajen üretimi yalnızca cildin zararlı organizmalardan korunmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cilt yaşlanmasının yaygın belirtilerinin azaltılmasına da yardımcı olabilir.

Sivilce İzleri İçin Arı Sütü Kullanabilir misiniz?

Arı sütünde bulunan 10-HDA asit, bilinen bir kollajen uyarıcısıdır ve aynı zamanda yara izlerini iyileştirmek için iki önemli süreç olan yeni cilt hücrelerinin üretimini de artırabilir.

Vücut yeni cilt hücreleri ürettiğinde, ölü hücreleri ve hasarlı doku gibi diğer yabancı maddeleri yüzeyinden itebilir.

Bu, cildin hasarlı cildin yerini alabilecek ve yara izi riskini azaltabilecek daha yeni, daha sağlıklı doku oluşturmasına yardımcı olur.

Benzer şekilde kolajen de cildin sıkı ve esnek kalması için önemlidir. Vücut yeterli miktarda kolajen ürettiğinde sivilce izlerine neden olan parçalanmış dokuyu onarabilir.

Zamanla bu iki süreç yara izlerinin iyileşmesine ve solmasına yardımcı olabilir ve cildin yenilenmesini teşvik edebilir.

 

İltihapla mücadeleye yardımcı olması amaçlanıyor

Araştırmalar ayrıca arı sütünün egzama ve rosacea gibi yaygın cilt rahatsızlıklarını hafifletebilecek antiinflamatuar özelliklere sahip olduğunu da öne sürüyor.

Arı sütü, bağışıklık tepkisini tetikleyen ve alevlenmelere neden olan hücreleri engelleyerek iltihabı azaltabilir.

Bu hücrelerin büyümesi ve üretimi engellendiğinde vücuda sinyal gönderemez ve iltihap oluşmaz.

Anti-inflamatuar özellikleri aynı zamanda arı sütüne alevlenme sırasında sıklıkla meydana gelen ağrı ve şişliği azaltma yeteneği de verebilir.

Arı Sütü UV hasarına karşı koruma sağlayabilir

Güneşte dışarıda olduğumuzda cilt, serbest radikaller üreten UV radyasyonuna maruz kalır. Bunlar kararsız atomlardır ve kolajen liflerinin zamanla parçalanmasına neden olarak cildin hasar görmesine ve sarkmasına neden olabilir.

Bazı araştırmalar, arı sütünün hasarlı lifleri ve hücreleri koruduğunu ve tedavi ederek kendilerini onarmalarına yardımcı olduğunu ileri sürüyor . Bu, cildin esnekliğini artırabilir ve daha sıkı görünmesini sağlayabilir.

Arı sütü ayrıca serbest radikalleri nötralize edebilir, bu da bu atomların artık kolajen liflerine zarar veremeyeceği anlamına gelir. Bu, cilde daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Cilt lekelerinin aydınlatılmasına yardımcı olabilir

Daha önce de belirttiğimiz gibi arı sütü, vücutta kollajen üretimini uyarabilen 10-HDA adı verilen bir asit içerir.

Aynı asit aynı zamanda ciltteki pigmentten sorumlu melanin hücrelerinin büyümesini de engeller .

Bu hücreler çok fazla güneşe maruz kalma nedeniyle hasar gördüğünde genellikle aşırı pigment üretmeye başlarlar. Bu, hiperpigmentasyon adı verilen koyu lekelere neden olabilir.

Bununla birlikte arı sütü, hiperpigmentasyon hücrelerinin koyulaşmasının önlenmesine yardımcı olabilir ve hatta zamanla mevcut lekelerin solmasına da neden olabilir.

 

Arı Sütünü Kimler Kullanmalı?

Arı sütü çeşitli topikal ve oral formülasyonlarda mevcuttur.

Aynı zamanda, olumsuz reaksiyonlara neden olduğu bilinmeyen, genel olarak tahriş edici olmayan bir cilt bakım bileşenidir.

Ancak alerjiniz ve astım gibi belirli tıbbi durumlarınız varsa bunlar ortaya çıkabilir. Bunları daha detaylı tartışacağız.

Arı sütü aynı zamanda yüksek lipit içeriğiyle tasarlanmıştır; bu da kuru cilde veya egzamaya sahip kişiler için iyi bir nemlendirme seçeneği olduğu anlamına gelir.

Nemlendirici ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle retinoidler gibi güçlü bileşenlerle birlikte de kullanılabilir.

 

Arı Sütü Kullanmanın Riskleri Var mı?

Normalde tahriş edici olmamasına rağmen arı sütü yine de bazı olumsuz yan etkilere neden olabilir.

Bunlardan kaçınmak için arı sütü kullanmaya başlamadan önce daima doktorunuzla konuşmanız önerilir. Cildinizin özel ihtiyaçlarına uygun kişiselleştirilmiş önerilerde bulunabileceklerdir.

Alerjik reaksiyona neden olabilir

Arı sütü, eser miktarda arı poleni içerebilen bir hayvansal yan üründür.

Polen veya arı alerjisi olan kişiler, alerjik reaksiyon riski nedeniyle arı sütü kullanmazlar.

Bu reaksiyonlar hafiften şiddetliye kadar değişebilir; en akut vakalar potansiyel olarak ölümcül olabilir.

Arı sütü kullanıyorsanız ve buna karşı kaşıntılı kırmızı şişlikler, şişmiş lenf düğümleri veya göğsünüzde sıkışma hissi gibi herhangi bir reaksiyon yaşarsanız, ürünü kullanmayı hemen bırakın.

Arı sütünün fetüsler ve yeni doğan bebekler üzerindeki etkisi belirsizdir

Hamile ve emziren kadınlar, fetüsler ve yeni doğan bebekler üzerindeki etkisi belirsiz olduğundan, arı sütü ürünlerinden kaçınmalı veya kullanmadan önce doktorlarıyla konuşmalıdır.

 

Arı Sütü Hakkında Daha Fazla Bilgiyi Nereden Edinebilirim?

Arı sütü hakkında raha fazla bilgi almak için bize whatsapp iletişim hattından merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Arı sütü satın almak ve siparişi için ürün sayfasından ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Ürün bazı ilaçlarla etkileşime girebilir

Arı sütü, ilaçlar ve kan sulandırıcılarla etkileşime girebilir. Kronik yüksek riskli rahatsızlıklarınız varsa kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

 

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page